thumbnail

Nový Battlefield by měl být cross-gen rebootem

Martin Šmíd , 19.01.2021 13:10,  23

Není tajemstvím, že studio DICE připravuje nový Battlefield, který by měl vyjít v letošním roce. Nyní přišel známý leaker Tom Henderson s informací, že půjde o soft reboot, který vyjde pro PC a konzole nové i staré generace. Podle Henderson se má Battlefield 6 odehrávat na moderních bojištích, jako třetí díl, přičemž znovu potvrdil svoji informaci z minulého roku, že mapy budou daleko větší a podporovat až 128 hráčů.

Společnost Electronic Arts dříve oznámila, že nový Battlefield bude odrážet novou next-gen vizi pro celou značku. „DICE vytváří další Battlefield v doposud neviděném měřítku. Technický pokrok nových konzolí umožňuje týmu dodat skutečnou next-gen vizi pro tuto značku. Probíhají testy a získáváme velmi pozitivní zpětnou vazbu. Hra bude vydána na konci roku 2021 a jsme nadšení, že o ní budeme moci mluvit už na jaře,“ řekl před několika měsíci Andrew Wilson, generální ředitel EA.

Každý si asi proto myslel, že hra vyjde pouze pro PC a konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Vydání na staré konzole ale dává smysl vzhledem k počtu hráčů, kteří je vlastní. Podle Hendersona pravděpodobně na konzolích staré generace neuvidíme bitvy pro 128 hráčů a zároveň by na nich mohl mít Battlefield 6 omezenou destrukci. „Pokud jde o vydání hry Battlefield 6 na konzolích staré generace, chápu, že v komunitě by mohli být mnozí hráči naštvaní, protože by to mohlo znamenat, že next-gen verze bude tímto rozhodnutím nějak omezená. Bylo mi ale řečeno, že tomu tak nebude, protože na verzi pro staré konzole pracuje úplně jiný tým v rámci DICE,“ říká Henderson.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  MotoGP 21

  8

  New Pokémon Snap

  9

  Returnal

  10

  It Takes Two

  8

  Oddworld: Soulstorm

  8

  Monster Hunter Rise