thumbnail

Nová hra od From Software nebude pokračování Bloodborne

BarackObama , 09.12.2017 12:38,  25

Mnoho lidí je přesvědčeno, že nová hra, kterou From Software představilo s heslem "Shadows Die Twice" minulý večer na The Game Awards, je Bloodborne 2. Bohužel, budu ten, který ponese to břemeno zklamání od fanoušků svým prohlášením, že o pokračování Bloodborne s největší pravděpodobností nepůjde. A hned vysvětlím proč.

Zdroj: Tisková zpráva

 

Viděl jsem poměrně mnoho teoretizací, které popisují onu ikonickou zbraň z teaseru, jenž svým vzezřením z kostí a krve vypadá jako že říká nějakému Hunterovi Pane. Nicméně, přesto se spíše jedná o rukopis výtvarníka, který prostě jen vykrádá samu sebe... Společnost Sony Interactive Entertainment vlastní značku Bloodborne a bylo by proto velmi nestandardní v průmyslovém protokolu od společnosti From Software, aby se zúčastnila projektu.

Tato čest vždy náleží vlastníkovi, vydavatelství, majitelům IP, a po logu Sony není v teaseru ani vidu ani slechu. Už jen fakt, že den na to se odehrála PlayStation Experience, by dávalo větší smysl přehrát malou ukázku právě na ní s větší parádou, kdyby šlo o něco exkluzivního, respektive Bloodborne. S tím jak se konzolová generace přehoupla do své druhé poloviny životního cyklu, je v zájmu Sony vyložit všechny karty na stůl, zvlášť když popularita konzole Nintenda Switch nevypadá na to, že by si měla brát dovolenou v nejbližší době. 

Pokud se tedy nejedná o Bloodborne, na jakou hru se můžeme od From Software těšit? 

No, i v tak krátké a nekonkrétní ukázce můžeme najít pár nápověd. Především rukopis na pozadí je napsán v Japonštině a vypadá jako dokument nějakého nindži. Někteří by mohli argumentovat, že psaní není v Japonštině kanji, ale opak je pravdou - jedná se o starší formu rukopisu. Na co se díváme je jednoduše kurzíva kanji, ve které byly napsány mnoho manuálů, dopisů a dokumentů shinobi.

Zatímco níže uvedený dopis nebyl napsán nindžou (je to Ryoma Sakamoto, kterého mnozí z vás znají jako protagonistu Yakuzy Ishin (foto courtesy of JPrime), je to dobrý příklad toho, jak vypadá tento druh prastarého písma.

Dalším důležitým prvkem je kovový předmět částečně zakrytý navíjeným lanem a stíny. Je to bezpochyby kunai, tradiční nindžovská, vrhací zbraň, přizpůsobená zemědělským nástrojům. Samotná výstřižka se zdá být umělým ramenem, připevněném k loktu.

A borec na konec. Zpráva "Shadows Die Twice". Existuje důležitá hra zaměřená na nindži v rámci portfolia společnosti From Software, ve které se používá koncept stínů ve vztahu k blízké smrti. Je to Tenchu: Wrath of Heaven pro PS2. Můžete se o tom sami přesvědčit ve videoklipu níže (je potřeba přetočit video na čas 6:55).

 

Suma sumárum, všechny indície naznačují, že zde máme co do činění s pokračováním postarší série Tenchu. Dceřiná společnost (FS) Kadokawa Games konec konců má v repertoáru práci na "probuzení spící frančízy pro moderní konzole", což je ve výsledku jen dalším, zapadajícím dílem do pomyslné skládačky. Jak už všichni jistě víte, o hře se dozvíme mnohem více nejpozději do 12 měsíců, a to není zas tak dlouhá doba, abyste se nemohli vrátit zpátky k tomuhle článku a zanadávat si, jak jsem se mýlil...

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Marvel’s Avengers

  9

  Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

  8

  Nioh 2 - DLC The Tengu's Disciple

  8

  Mortal Shell

  7

  Battletoads

  8

  Fall Guys: Ultimate Knockout