Nioh - DLC Defiant Honor

RECENZE 12

PS4

Konzolista
Hráči

Hodnocení hráčů

 
 
Nioh - DLC Defiant Honor ( Nioh - DLC Defiant Honor )
9 10 1
Hodnocení hráčů: 9.75 z 10, hodnotilo 4 hráčů

Nioh - DLC Defiant Honor

Martin Šmíd, 31.07.2017 19:53

Akční RPG hra Nioh od studia Team Ninja hned zkraje roku překvapila svoji velkou kvalitou, a hlavně vysokou návykovostí, díky níž na ni nedají fanoušci dopustit ani nyní. Zvláště, když v minulém týdnu vyšlo druhé velké rozšíření Defiant Honor, které vše rozšiřuje nejen o nové mise, ale také o zcela novou obtížnost, která prakticky mění celou původní hru. Více se ale dozvíte níže v recenzi, kde vám řeknu, proč byste toto rozšíření rozhodně neměli minout.

Recenzovaná verze: PlayStation 4 Pro

Ačkoliv měla akční hra Nioh celkem uzavřený příběh, vývojáři věří, že jsou ještě další příběhy v rámci univerza se spoustou zajímavých postav, které stojí za vyprávění. První příběhové rozšíření Dragon of the North přineslo zcela nový příběh, který nyní pokračuje ve druhém rozšíření Defiant Honor. To se odehrává v roce 1615, kdy se William a jeho nový spojenec Datea Masamune postaví proti Sanada Yukimura, který se nachází v pevnosti Sanada Maru, kterou postavil, aby ubránil Osaku před klanem Takugawa. Toť k příběhovému pozadí, které dobře navazuje na předchozí události a dobře navnadí na třetí rozšíření, které vše konečně ukončí.

Pokud jste dohráli původní příběhovou linku, odemkne se vám hned po zapnutí zcela nová oblast, na níž máte dvě zcela nové hlavní mise a několik vedlejších. Jsem rád, že vývojáři se trochu poučili s prvním rozšířením a u druhého neopakují stejné triky, ale opět předkládají před hráče něco nového. Už první mise, odehrávající se během obléhání Osaky, vás nutí, abyste uhýbali před salvami šípů a ničili za pomocí obřích kanónů věže se strážemi. Jde o něco zcela nového, což jistě potěší, stejně jako nové druhy nepřátel. Sice se během první mise seznámíte jen s nesmírně nebezpečnými psy, ale později dojde i na speciální neonové lišky. Sice nepředstavují takové nebezpečí jako silní řadoví protivníci z prvního DLCčka, ale vnášejí do hry něco nového, což je nutné ocenit. Stejně jako rozmanitost lokací.

Po první výborné misi se podíváte i do oné velké pevnost, ale ve vedlejší misi třeba i do horského chrámu s úzkými uličkami a vypjatými střety s různými protivníky. Co se týče bossů, ti jsou tentokrát spíše lidští. Dále ve hře potkáte různé samuraje, kteří sice nebudí strach svým vzhledem, ale dokážou si snadno sjednat pořádek svojí rychlostí a ničivou silou. Celkově jsem s novými misemi spokojen, nabízejí slušnou zábavu a rozhodně jen kvůli nim se vyplatí do rozšíření investovat. Ti největší fanoušci ale určitě vědí, že druhé rozšíření jenom o nových misích není.

Nové mise projdete za jeden pohodový večer, alespoň tedy na tu první obtížnost. Fanoušky ovšem bude zajímat nově přidaná obtížnost Way Of The Wise, která se odemkne po dokončení finální mise na Way Of The Demon. Vývojáři si tentokrát s novou obtížností více pohráli, takže na ni nepotkáte jen červené protivníky. Prakticky ve všech příběhových misích bylo rozmístění protivníků upraveno, už třeba v prvních misích se objevují protivníci, kteří dříve byli jen v DLCčku. Pokud jste znali levely jako svoje boty, musíte si nově dávat větší pozor, protože nikdy nevíte, kam vývojáři dali nového, a hlavně jakého, protivníka. Navíc, když je naučili několika dříve neviděným kouskům. Třeba velký kostlivec se sekyrou se umí roztočit, kyklop zase umí spadnout na zadek a tím zamezit, abyste ho sekali do zad. Několik nových triků umí i bossové. Třeba obří žába nyní umí rychlý útok svým kopím, pokud ji sekáte do zad, kterým vás prakticky zničí. Nová obtížnost tedy hru dělá nejen těžší, ale svým způsobem ji i mění, aby byla zajímavá i na nový průchod. Jen je tedy otázkou, jestli na tuto obtížnost hru dají i normální hráči, protože laťka je posazena hodně vysoko. Way Of The Demon byl proti Way Of The Wise procházkou růžovou zahradou.

Trochu jsem byl překvapen, že na novou obtížnost Way Of The Wise nedostávám tolik duší, za které bych mohl levelovat. O to je pochopitelně vše těžší, naštěstí si alespoň můžete zvedat vybavení, a to nejen levelem, ale také ho můžete běžně vylepšit na +20 a více. Lepší vybavení má samozřejmě velký vliv na hratelnost, stejně jako sada nových setů, které jsou spojené hlavně s novou zbraní Tonfa. Tu jsem si během testování docela oblíbil a určitě si na ní nějaký build postavím.

Kromě velkého množství nových zbraní, brnění a setů vývojáři připravili i nové Spirity, které jsem si ale moc neoblíbil. Ve hře jsou určitě lepší. Každopádně rozšíření vám kromě hlavních misí a nové obtížnosti přinese i spoustu dalších menších novinek, které stojí za vyzkoušení, navíc se starají o to, že je hratelnost rozmanitější. To ocení pochopitelně hlavně velcí fanoušci, občasní hráči se na druhou stranu mohou ve velkém množství zbraní a dalších novinek snáze ztratit.

Stejně jako první rozšíření, i to druhé přichází s vlastní sadou trofejí. Fanoušky možná trochu potěší, že tentokrát už není nutné na získání všech dokončit hru na novou obtížnost. Vývojáři si možná byli vědomi, že už Demon pro mnoho hráčů znamenal hodně velké problémy, takže nyní už jejich trpělivost nepokouší. Spíše jsem rád, že nová obtížnost dá možnost hráčům snáze získat lepší vybavení a tím se naboostovat na obtížnost Demon, pokud v ní nemáte ještě vše splněno. Každopádně trofeje jsou spíše sběratelské, dostanete je za sbírání Kodamů, koupání v horkých lázních nebo dohráním hlavních i vedlejších misí.

Defiant Honor je parádní rozšíření, které kromě nových misí přináší desítky dalších hodin výborné, i když někdy pořádně hardcorové, zábavy v nové obtížnosti. Fanoušci navíc ocení i nové zbraně, sety brnění i další drobné novinky, které hru dělají lepší. Rozšíření Defiant Honor byste tedy rozhodně neměli minout, za peníze rozhodně stojí, zvláště, když po něm je Nioh ještě lepší hrou, než bylo.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Cities: Skylines

  9

  Final Fantasy IX Remaster

  3

  Theseus

  9

  Nioh - DLC Bloodshed’s End

  9

  Mario+Rabbids Kingdom Battle

  9

  F1 2017