thumbnail

Nintendo: Ve vývoji je mnoho neoznámených her pro 3DS a přes 100 her pro Switch

Martin Šmíd , 01.02.2017 16:01,  17

Kapesní konzole Nintendo 3DS má před sebou ještě dlouhý život, jak dnes oznámil prezident Nintenda, Tatsumi Kimishima. „Budeme i nadále vyrábět nové hry, na které se mohou těšit hráči na konzoli Nintendo 3DS. Vidíme spekulace, že Nintendo Switch má nahradit 3DSko, protože obě konzole můžete vzít mimo domov, ale 3DS má jedinečné vlastnosti, které ho odlišují od Switch. Zážitky na obou konzolích jsou odlišné a nebereme je tak, že by mezi sebou soupeřily. Máme v plánu podporovat obě konzole,“ říká Kimishima.

Pro Nintendo 3DS jsou v současnosti oznámeny hry jako Poochy & Yoshi’s Woolly World, Sayonara! Boxboy, Mario Sports Super Strs, Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, Pikmin, Fire Emblem Warriors nebo Ever Oasis. Nintendo má navíc „ve vývoji mnoho neoznámených her pro 3DS.“ Navíc i třetí strany podpoří konzoli v budoucnu hrami jako Monster Hunter XX nebo Dragon Quest XI.

Nintendo se dále vyjádřilo i ke hrám pro konzoli Switch, hlavně k názorům, že konzole má hodně slabý launch lineup. „Naším cílem je, abychom poskytovali nové hry bez většího čekání, což je důležité, aby konzole hráče udržela, a navíc to pomáhá prodejům samotné konzole. I z tohoto důvodu budeme uvolňovat Mario Kart 8 Deluxe a Arms během první poloviny roku a Splatoon 2 v létě,“ říká Kimishima. Ten navíc dodal, že v současnosti je pro konzoli ve vývoji přes 100 her od 70 studií.

Zdroj: Gematsu

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Nioh 2 - DLC The Tengu's Disciple

  7

  Project CARS 3

  7

  Destroy All Humans!

  7

  Battletoads

  9

  Super Mario 3D All-Stars

  7

  Marvel’s Avengers