thumbnail

Nintendo: Přechod na další konzoli bude pro nás výzvou

Martin Šmíd , 11.05.2022 14:48,  24

Konzole Nintendo Switch je obrovský úspěch pro Nintendo, ale je tu s námi už docela dlouho a proto nepřekvapí, že se pomalu začíná mluvit o případném nástupci. Ten je ještě daleko, ale jak už nyní přiznal prezident Nintenda Shuntaro Furukawa, uvedení další konzole bude pro společnost obrovskou výzvou. Hlavně z toho důvodu, že každý nová platforma začíná vždy od začátku, a jak ukazuje i současná situace s nedostatkem čipů, není snadné své hráče na novou platformu dostat tak rychle. I proto chce Nintendo budovat pevný vztah se svými fanoušky za pomoci uživatelských účtů Nintenda, ale také využíváním oblíbených značek i mimo oblasti her.

„Na rozdíl od minulosti máme i nadále v plánu vydávat velké množství her, a to i po pěti letech od vydání konzole Nintendo Switch. Je to i díky tomu, že konzole měla velmi dobrý start, takže jsme mohli soustředit všechny své zdroje pouze na jednu platformu. Nicméně je otázka, jestli budeme stejně hladce schopni přejít z Nintenda Switch na další generaci hardwaru, to je pro nás obrovská výzva. Na základě našich předchozích zkušeností je to jedna z hlavních překážek. Abychom toto riziko zmírnili, zaměřujeme se na budování dlouhodobých vztahů s našimi zákazníky. I když budeme pokračovat ve vydávání nových her pro Nintendo Switch, budeme také poskytovat služby, které využívají účty Nintenda, a zároveň uvádět naše značky mimo hry. Naším záměrem je, aby nám to pomohlo vybudovat si na zákazníky trvalý vliv,“ říká Furukawa.

Ten už v minulosti naznačil, že další hardware by mohl mít minimálně částečnou zpětnou kompatibilitu, aby se současní hráči udrželi a navíc se získali i noví. „V současné době hraje na naší platformě téměř 100 milionů hráčů ročně a do budoucna je důležité zvážit, jak toto číslo udržet a rozšířit. To bude zásadní při zvažování našeho plánu pro další konzoli,“ řekl v únoru letošního roku.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Trek to Yomi

  5

  Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  5

  Dolmen

  8

  MotoGP 22

  8

  Sifu

  5

  The Sorrowvirus: A Faceless Short Story