thumbnail

Nintendo: Nejsme vázáni na konzole, můžeme s nimi v budoucnu skončit

Martin Šmíd , 07.01.2019 14:13,  18

Konzole Nintendo Switch je pro Nintendo obrovským úspěchem. Prodalo se jí podle posledních zpráv přes 25 milionů kusů, navíc se skvěle daří i first-party hrám. Dá se očekávat, že tomu tak bude i v následujících měsících a letech. Šéf Nintenda, Shuntaro Furukawa, se ovšem v rozhovoru pro japonský magazín Nikkei rozpovídal o vzdálenější budoucnosti, v níž by Nintendo nemuselo vytvářet videoherní konzole.

„Rozhodně nejsme fixovaní na naše konzole. V současnosti nabízíme jedinečné Nintendo Switch a hry pro něj, abychom dodali pravý Nintendo zážitek. Technologie se neustále ale mění. Je to už přes třicet let, co jsme začali vyrábět videoherní konzole. Historie Nintenda je ale daleko bohatší a vždy jsme překonávali překážky a hledali věci, které můžeme dělat dále. Z dlouhodobého hlediska bychom se mohli odklonit od výroby konzolí. Flexibilita je pro nás stejně důležitá jako vynalézavost,“ říká Shuntaro Furukawa v rozhovoru pro Nikkei.

V současnosti samozřejmě nic nenasvědčuje tomu, že by se Nintendo chystalo přestat vyrábět videoherní konzole. Je ale jasném že Nintendo hledá další cesty, jak vydělat další peníze, třeba za pomoci mobilních her, investováním do filmů či vytváření různých zábavních parků s motivem oblíbených hrdinů.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Tom Clancy's The Division 2

  5

  Lego Movie 2: Videogame

  9

  Devil May Cry 5

  2

  Left Alive

  8

  Yoshi’s Crafted World

  9

  Sekiro: Shadows Die Twice