thumbnail

Netflix plánuje herní sekci, spolupracovat by na ní mohl s PlayStationem

Martin Šmíd , 16.07.2021 17:54,  59

Společnost Netflix tento týden oznámila své plány založit videoherní sekci, kterou povede Mikea Verdua, jenž dříve pracoval ve společnostech Electronic Arts a Facebook. Netflix chce přístup k videohrám nabídnout v rámci svých současných balíčků, které zahrnují i přístup k filmům a seriálům. Další informace mají být oznámeny v následujících měsících. Nyní se zdá, že by s Netflixem mohla na nové nabídce spolupracovat Sony s PlayStationem. Dataminer Steve Moser totiž našel v kódu aplikace Netflixu obrázky ovladačů DualSense a artwork hry Ghost of Tsushima.

Podle Mosera má herní sekce Netflixu v současnosti označení Shark a umístěné obrázky PlayStationu mohou značit rodící se spolupráci. Že by se některé vybrané hry z PlayStationu objevily ve streamované podobě na Netflixu a mohly by tak oslovit další publikum? Je to možné. Ostatně nebyla by to první exkluzivní dohoda mezi Sony a Netflixem. Začátkem roku bylo oznámeno, že připravované filmy od Sony Pictures Entertainment se sice nejprve objeví v kinech, ale pak nějakou dobu budou dostupné jen na Netflixu.

Sony dlouhou dobu vydávala své hry pouze pro konzole PlayStation, ale to se začalo v posledních letech trochu měnit. Některé své hry uvolnila na PC a další jsou na cestě. Spoluprácí s Netflixem by pak mohla hledat další příležitost poskytnutí svých her lidem, kteří nemají konzole PlayStation.

Zdroj: IGN

Kód aplikace Netflixu obsahuje tyto obrázky. 

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

  9

  Guilty Gear -Strive-

  5

  Alex Kidd in Miracle World DX

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade

  8

  Tribes of Midgard