thumbnail

NetEase koupil podíl ve studiu Quantic Dream, bude investovat do vývoje nových next-gen her

Martin Šmíd , 29.01.2019 15:41,  38

Čínská společnost NetEase dnes oznámila, že koupila minoritní podíl ve francouzském studiu Quantic Dream, které stojí za úspěšnými hrami jako Heavy Rain, Beyond Two Souls a Detroit: Become Human. Součástí je i investice do několika neoznámených next-gen her pro PC a konzole, o nichž v současnosti nevíme vůbec nic. „Herní průmysl bude v následujících letech procházet velkými vývojovými trendy, s novým hardwarem, obchodními modely a zároveň bude prozkoumáváno, jak hrát hry. Chceme, aby studio Quantic Dream hrálo klíčovou roli v této vzrušující budoucnosti. Mít za partnera společnost NetEase jako strategického partnera nám umožní rozšířit naší tvůrčí vizi a vymáčknout ze studia jeho maximální množný potenciál. NetEase sdílí naši vášeň pro kvalitní hry,“ říká v oznámení David Cage, ředitel studia Quantic Dream.

Čínská společnost NetEase v poslední době ráda investuje do různých studií. Před několika měsíci třeba koupila podíl ve studiu Bungie (Halo a Destiny série) a investovala do něj 100 milionů dolarů na vývoj zcela nové videoherní značky.

UPDATE: Další podrobnosti jsme se dočkali díky rozhovoru pro magazín Venturebeat.

"Je příliš brzy na to říci něco o naší další hře. V současnosti ale pracujeme na novém multiplatformním enginu, který bude daleko lepší než to, čeho jsme dosáhli v minulosti. Budeme pokračovat v práci na ambiciózních a originálních projektech, které budou vycházet z žánru, který máme tak rádi,“ říká David Cage v rozhovoru pro magazín Venturebeat. „Budeme i nadále spolupracovat se Sony, což je platforma, kterou všichni máme moc rádi. Budeme ovšem zvažovat i vydání na jiných platformách, protože chceme, aby si naše hry mohli zahrát hráči bez rozdílu platformy. To je pro nás obrovský posun oproti tomu, co jsme dělali posledních dvanáct let, kdy naše hry vznikaly exkluzivně pro PlayStation,“ dodává Guillaume de Fondaumière.

Zdroj: Tisková zpráva

UPDATE 2: Oznamující video

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  Shenmue III

  8

  Pokémon: Sword/Shield

  8

  Arise: A Simple Story