thumbnail

Některé hry běží na PS4 lépe než na PS4 Pro

Martin Šmíd , 15.11.2016 13:52,  131

Sony v minulém týdnu uvedla do prodeje konzoli PlayStation 4 Pro, která se oproti původní verzi může pyšnit vyšším výkonem. To by se mělo podle Sony projevit nejen na vizuální kvalitě, některé hry mohou podporovat až 4K rozlišení, ale také na stabilnějším frameratu. Digital Foundry nyní udělalo několik testů, a zatímco mnohé hry opravdu vykazují na konzoli PlayStation 4 Pro lepší výsledky (Battlefield 1, FIFA 17, Call of Duty nebo Titanfall 2), některé běží lépe na klasickém modelu konzole PlayStation 4.

Pokud máte 4K televizi a oceníte HDR efekty, u mnohých her vás čeká opravdu dobrý zážitek. Pokud ale takovou televizi nemáte a spoléháte na rozlišení 1080p, získáte sice o něco čistší a detailnější obraz, ale také horší framerate, než kdybyste hru pouštěli na klasické PS4. To je podle Digital Foundry vidět třeba u akční hry The Last of Us Remastered, která v základním nastavění 1080p běží hůře, ale pokud ji přepnete do 4K zobrazení v 60fps režimu (hra běží tady nativně v 3200x1800), sice si neudrží 60fps, ale framerate bude prakticky stejný jako u normální PS4. Nativní 4K rozlišení si pak udržuje stabilních 30fps. K podobným problémům se základním nastavením dochází i u her jako The Elder Scrolls V: Skyrim nebo Deus Ex: Mankind Divided, i když tam je problém trochu komplikovanější, protože třeba filmečky běží v lepším frameratu, procházky po Praze už mohou být o dost méně plynulejší na PS4 Pro. Zatím poslední hrou, která má horší framerate, je novinka Watch_Dogs 2, která má poklesy, když už se toho děje opravdu hodně.

Sony se už k těmto testům stihla vyjádřit, přičemž v současnosti zjišťuje, kde je problém. Je ale jasné, že se toto musí vyřešit, protože když si člověk už kupuje novou konzoli, očekává, že na ní hry poběží minimálně stejně dobře, jako na staré verzi. Zatím se to u všech her neděje.

Zdroj: DigitalFoundry

Rise of Tomb Raider podle testů běží v základním nastavení lépe v 1080p a 30fps na klasické PS4. Na PS4 Pro má několik nastavení, přičemž s vylepšenou vizuální kvalitou si hra udržuje slušných 30fps, ačkoliv může docházet k menším propadům.Ve 4K zobrazení jsou propady větší, s odemčenými fps pak hra má něco mezi 30-60 snímky, takže framerate není nijak stabilní.
 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Monster Hunter Rise

  8

  New Pokémon Snap

  8

  Oddworld: Soulstorm

  9

  Returnal

  9

  Mass Effect: Legendary Edition

  8

  MotoGP 21