thumbnail

Naughty Dog chce The Last of Us: Part 2 dostat k hráčům co nejdříve, demoverze nebude

Martin Šmíd , 05.04.2020 20:43,  75

Minulý týden jsme se dozvěděli, že očekávaná akční hra The Last of Us: Part 2 studia Naughty Dog je kvůli koronaviru odložena na neurčito. Vývojáři přitom původní termín stíhají, hra je prakticky dokončená a ladí se poslední detaily. Ze situace není nadšený ani režisér hry Neil Druckmann, který se o odkladu více rozpovídal v podcastu pro PlayStation Blog. Hned na začátku zmínil, že se nemohou dočkat, až se hra dostane k hráčům, protože na ní pracovali velmi tvrdě několik let. „Víme, že máme skvělou hru, ale musíme čekat o něco déle, než se dostane k fanouškům. Vím, že fanoušci jsou z tohoto zklamaní, a věřte, že jsem rovněž hodně zklamán, možná i více," říká a dodává, že všichni vývojáři nyní na hře pracují z domova.

Hlavním důvodem, proč se Sony rozhodla hru odložit, je hlavně skutečnost, že by se hra nemusela dostat v jeden okamžik všem fanoušků. Je tu možnost digitální distribuce, ale kolem ní nepadlo ještě žádné finální rozhodnutí. Velká část hráčů ale dává přednost klasické diskové verzi nebo čeká na sběratelskou edici, a u nich je velká pravděpodobnost, že by se k nim nedostala v současné situaci hned první den. A v tom vidí Sony i Neil Druckmann problém. Vše bude nyní záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace s koronavirem. Situace se mění v současnosti každý den, takže stanovit nové datum vydání je předčasné. Neil Druckmann ale ujišťuje, že se hra dostane k hráčům hned, jakmile to bude možné.

Mnozí hráči by si vyzkoušeli alespoň demoverzi, která byla plánovaná pro PAX East, ale tu vývojáři vydat neplánují. Příprava demoverze by si vyžádala hromadu času, který nyní nemají. Demoverze na různé výstavy je dost specifická v tom, že při prezentaci se vývojáři mohou ujistit, že funguje tak, jak má. To demoverze pro hráče, která bude uvolněna přes PS Store, vyžaduje spoustu další péče a ladění. A demoverzi plánovanou pro PAX nevydají i z toho důvodu, že ukazuje už velmi starou verzi hry, která neodpovídá současnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  MotoGP 20

  5

  Predator Hunting Grounds

  5

  Resident Evil Resistance

  8

  Resident Evil 3

  10

  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

  9

  Final Fantasy VII Remake