thumbnail

Microsoft zatím neplánuje vydávat své další first-party hry na ostatní konzole

Martin Šmíd , 21.08.2019 10:40,  85

Microsoft během Gamescomu oznámil, že koncem září vydá pro konzoli Nintendo Switch svoji úspěšnou plošinovku Ori and the Blind Forest, ale také potvrdil vydání akce Gears 5 na PC skrze Steam od Valve. Budou na ostatní konzole následovat i některé další hry od Microsoftu? Na toto nyní rázně odpověděl Aaron Greenberg z Microsoftu během rozhovoru pro server MCV.

„Do budoucna se všechna naše interní studia, i ta nová, zaměří na výrobu her pro naše platformy. Nemáme v současnosti v plánu rozšířit naše exkluzivní first-party hry i na další konzole. Lidé by si měli uvědomit, jak nadšení jsme z toho, že jsme mohli zdvojnásobit naše first-party studia. Tyto týmy se budou v budoucnu zaměřovat na hry pro naše platformy. Existují ale pochopitelně u nových studií závazky, aby jejich vyvíjené hry vyšly multiplatformově. Tyto závazky respektujeme. Jde třeba o akční RPG The Outer Worlds,“ říká Aaron Greenberg. „Když ale budeme mluvit o další hře od studia Obsidian, ale také InXile nebo Ninja Theory, tak stejně jako hry od našich ostatních first-party týmů budou exkluzivní pro naše platformy. Nemáme v plánu je vydat na další konzole,“ dodává.

Aaron Greenberg se pochopitelně vyjádřil i k situaci ohledně Oriho, který byl oznámen pro Nintendo Switch. „Oriho vytváří vývojáři z Moon Studios, což je nezávislé externí studio. Přišli s námi s touhou přinést prvního Oriho na Switch a v tomto případě jsme rádi, že jsme jim v tom mohli pomoci. Hra se skvěle hodí pro tento hardware,“ říká na situaci ohledně Oriho s tím, že pokračování Ori and the Will of the Wisps vyjde exkluzivně pro Xbox One a PC. Alespoň na začátku.

Mimo klasickou first-party produkci Xboxu je značka Minecraft. Ta bude stále dostupná i na ostatních konzolích. Dokonce i připravovaná akce Minecraft Dungeons vyjde pro všechny platformy zároveň. V minulosti zástupci Microsoftu řekli, že u takové značky dává smysl, aby byla dostupná na všechny platformy.

Zdroj: MCV

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Mafia II: Definitive Edition

  8

  BioShock: The Collection (Nintendo Switch)

  7

  Minecraft Dungeons

  7

  Ion Fury

  8

  Trials of Mana

  9

  Borderlands Legendary Collection