thumbnail

Microsoft měl jednat o nákupu studia Bungie, zatím se nedohodl na ceně - UPDATE

Martin Šmíd , 14.09.2020 16:23,  32

Britský Eurogamer dnes přinesl informaci, že Microsoft měl v posledních dnech jednat o nákupu studia Bungie, které se proslavilo sérií Halo a v posledních letech se stará o další úspěšnou akční značku Destiny. Stejnou informaci hned přinesl i Jeff Grubb ze serveru Venturebeat, který navíc dodal, že z akvizice zatím sešlo, protože se Microsoft nemohl dohodnout na ceně se studiem Bungie. Rozhovory přitom mělo iniciovat právě Bungie, které se snaží získat další finanční prostředky pro své projekty i zaměstnance. Jak to bude dál, se zatím nevím, ale je možné, že se v budoucnu obě společnosti vrátí k jednacímu stolu a následně se uvidí, co z toho vzejde. Nedávno se studio Bungie zavázalo podporovat akční hru Destiny 2 i v následujících letech a není tajemstvím, že připravuje i další doposud neoznámenou akční hru.

Microsoft už studio Bungie jednou koupil, a to v roce 2000. Výsledkem bylo několik dílů série Halo. V roce 2010 se pak cesty Bungie a Microsoftu rozešly, přičemž studio Bungie začalo připravovat ve spolupráci s Activisionem akční hru Destiny, k níž si Sony zajistila marketingová práva a dlouho měla pro PlayStation exkluzivní obsah. Z toho se vývojáři z Bungie vyvázali v minulém roce, když odešli od Activisionu a zároveň získali vydavatelská práva na Destiny. Letos v listopadu začne v Destiny 2 čtvrtý rok, který bude odstartován velkým rozšířením Beyond Light. Že Bungie začalo znovu spolupracovat s Microsoftem ukazuje i skutečnost, že se Destiny 2 i s novým rozšířením objeví v nabídce Xbox Game Pass.

Zdroj: eurogamer.net

UPDATE: Šéf studia Bungie, Pete Parsons, označil na twitteru informaci za falešnou. PR manažer Bungie, DeeJ (David Dague), si následně ještě do spekulace rýpnul, když napsal, že by novináři mohli používat k neověřeným informacím současné logo Bungie. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Nioh 2 - DLC The First Samurai

  9

  Marvel’s Spider-Man: Remastered

  9

  Devil May Cry 5: Special Edition

  7

  Cyberpunk 2077

  8

  Destiny 2: Beyond Light

  9

  Hitman III