thumbnail

Microsoft kupuje Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů

Martin Šmíd , 18.01.2022 14:35,  361

Společnost Microsoft dnes znovu šokovala celý herní svět. Před malou chvilkou oznámila, že plánuje koupit společnost Activision Blizzard. „Tato akvizice urychlí růst podnikání ve videoherním odvětví společnosti Microsoft na mobilních zařízeních, počítačích, konzolích a cloudu a poskytne stavební kameny pro metaverse. Jakmile bude transakce dokončena, stane se Microsoft třetí největší herní společností dle tržeb za Tencentem a Sony. Plánovaná akvizice zahrnuje i ikonické značky jako Warcraft, Diablo, Call of Duty nebo Candy Crush,“ stojí v oznámení. „Investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom zahájili novou éru her, která staví hráče i tvůrce na první místo,“ řekl v oznámení Satya Nadella.

"Bobby Kotick bude i nadále působit jako generální ředitel společnosti Activision Blizzard. Jakmile bude dohoda uzavřena, bude činnost společnosti Activision Blizzard podřízena Philu Spencerovi, generálnímu řediteli Microsoft Gaming," stojí v oznámení.

Microsoft pod sebe touto akvizicí získá i řadu nových studií jako Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob an Treyarch.

Očekává se, že akvizice bude dokončena během roku 2023. Pokud by byla náhodou zamítnuta nebo nakonec k dohodě nedošlo, bude muset Microsoft zaplatit společnosti Activision Blizzard 3 miliardy dolarů jako odškodné.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Sniper Elite 5

  8

  Sifu

  6

  Lucky's Tale

  5

  The Sorrowvirus: A Faceless Short Story

  5

  Dolmen

  7

  Trek to Yomi