thumbnail

Kotaku: EA v minulém roce zrušila spin-off k Star Wars: Battlefront

Martin Šmíd , 21.02.2020 23:54,  12

Před malou chvilkou Jason Schreier z Kotaku přinesl informaci, že EA v minulém roce zrušila připravovanou Star Wars hru s pracovním názvem Viking, která měla být spin-offem k multiplayerové sérii Star Wars: Battlefront. S vydáním se mělo počítat na konec letošního roku pro současné a next-gen konzole. Když se ale zjistilo, že se tento termín ani náhodou nestihne, bylo rozhodnuto, že projekt bude zaříznut.

Na hře nejprve pracovalo studio EA Vancouver, jemuž následně začali pomáhat i vývojáři z londýnského studia Criterion, které většina hráčů zná díky práci na závodních hrách ze sérií Burnout a Need for Speed. A právě v tomto byl problém. Zatímco vývojáři z EA Vancouver měli pro hru svoji vizi a šlo pro ně o menší projekt, vývojáři z Criterion tu svojí a chtěli vytvořit daleko ambicióznější open-world hru s velkým důrazem na příběh a postavy. Tady by se určitě chtělo říci ono pořekadlo, že hodně kuchařů zkazí polévku, a přesně to se mělo stát v tomto případě.

Studio EA Vancouver už tedy na hře nepracuje a bude pomáhat BioWare s restartem hry Anthem a zároveň i studiu Respawn s Apex Legends. To studio Criterion se bude do budoucna věnovat znovu závodní sérii Need For Speed, jak bylo oznámeno před několika dny.

Zdroj: kotaku

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Hitman III

  9

  Persona 5 Strikers

  9

  Control Ultimate Edition

  9

  The Nioh Collection

  6

  The Medium

  6

  Destruction AllStars