thumbnail

Konzolisté vypínají v Call of Duty: Warzone cross-play, aby se vyhnuli cheaterům

Martin Šmíd , 20.04.2020 12:20,  78

Minulý měsíc vyšla free-to-play battle-royale hra Call of Duty: Warzone, kterou si za první čtyři týdny zahrálo přes 50 milionů hráčů. Určitě jde o kvalitní a hlavně zábavnou akci, která ovšem dost trpí na cheatery na PC. Vzhledem k tomu, že je ve hře defaultně zapnut cross-play a Activision ho doporučuje nevypínat, tento neduh se dotýká i konzolových hráčů. Activision minulý týden oznámil, že má nulovou toleranci k cheaterům a dalším podvodníkům a zabanoval přes 70 tisíc účtů. Jenomže se zdá, že to nestačilo. Cheateři jsou v hojné míře i nadále a prakticky v každé hře se nějaký vyskytuje a kazí ostatním zážitek.

Britský eurogamer vydal o víkendu článek, že konzolisté začínají vypínat cross-play, aby se podvodníkům z PC vyhnuli, a to i za cenu, že už nebudou hrát s kamarády z ostatních platforem. Zatímco se zapnutým cross-playem trvá vyhledávání nové hry jen pár vteřin, to s vypnutým na konzoli PlayStation 4 klidně několik minut. Na Xboxu je vypnutí cross-play funkce složitější, protože nejde přímo ve hře, ale musí se zajít do nastavení Xbox Live, o čemž mnoho hráčů ani neví. Navíc britský eurogamer dodává, že se mu po vypnutí nepodařilo najít lobby složené jen z čistě Xbox hráčů. I proto se objevují na internetu různé výzvy pro Activision, aby cross-play vypnul úplně do doby, než problém vyřeší, případně aby byl jen mezi konzolovými hráči na PlayStationu 4 a Xbox One.

Jak to dopadne, se teprve uvidí, ale cheatování se netýká jen Call of Duty: Warzone, ale i dalších multiplayerových her. Cheateři třeba prakticky zničili v těchto dnech Destiny 2 na PC.

Zdroj: eurogamer.net

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Battletoads

  8

  Paper Mario: The Origami King

  7

  Project CARS 3

  8

  Nioh 2 - DLC The Tengu's Disciple

  8

  Fall Guys: Ultimate Knockout

  8

  Mortal Shell