thumbnail

Konzolím Xbox Series X/S se v předprodejích daří

Martin Šmíd , 23.09.2020 09:49,  61

Od včerejšího dne je možné si předobjednat nové konzole Xbox Series X a Xbox Series S. Nejprve předobjednávky začaly v Evropě. V UK byl o konzole docela velký zájem a stačilo pár minut, aby třeba britský Amazon hlásil vyprodáno. A stejně tak na tom byl Xbox v několika dalších zemích Evropy. U nás o konzole Xbox Series je také slušný zájem, ačkoliv máme informace, že o PlayStation 5 byl zájem mnohonásobně větší. Tomu se ale u nás nelze divit, protože PlayStation má u nás už řadu let velmi silnou pozici a zřejmě se na tom do budoucna nebude nic měnit. Každopádně to vypadá, že konzole Xbox Series X a Xbox Series S jsou v mnoha obchodech u nás ještě dostupné, takže pokud nemáte předobjednávku a uvažujete o nich, mátě pořád možnost objednat. Největší zájem je u nás o Xbox Series X, zatímco levnější a i výkonově slabší Xbox Series S moc hráčů netáhne. Je ale třeba nutné zdůraznit, že předobjednávky dělají hlavně hardcore hráči, a ti mají ve zvyku kupovat vždy to nejlepší, co je dostupné.

Včera odpoledně začaly přijímat předobjednávky na konzole i obchody v Severní Americe. Podle očekávání byl o ně v domovině Microsoftu obrovský zájem. Mnohým obchodům spadly weby a konzole tak nebylo možné předobjednat, takže to připomnělo situaci z minulého týdne, kdy to samé se dělo u předobjednávek konzole PlayStation 5. Každopádně Microsoft je očividně s předobjednávkami spokojený, dokonce jsou z jeho pohledu rekordní. Americké obchody většinou hlásí vyprodáno. „Pokud jste dnes nebyli úspěšní, určitě se informujte u prodejců a očekávejte, že 10. listopadu budou k dispozici další konzole,“ stojí ve vyjádření Microsoftu.

Zdroj: Tisková zpráva

Vtipnou zajímavostí ze včerejška je, že americký Amazon včera hlásil o 747% větší zájem o konzoli Xbox One X. Že by se zájemci o novou konzoli Xbox Series X spletli a objednali starší model? Je to možné. Na druhou stranu je pravděpodobné, že se ho nedočkají, protože v obchodech už moc není a Microsoft i ukončil jeho vydání. Možností také je, že konzoli objednali boti, kteří takto objednávají konzole u velkých řetězců pro překupníky. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Marvel’s Avengers

  7

  Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

  7

  Mafia: Definitive Edition

  7

  Project CARS 3

  7

  FIFA 21

  9

  Super Mario 3D All-Stars