thumbnail

Koncem května u nás vyjde komiksová knížka Tomb Raider Archivy S.1

Martin Šmíd , 11.05.2017 20:05,  18

Laru Croft vám jistě nemusíte představovat. Oblíbená hrdinka se v příštím roce vydá na své nové videoherní i filmové dobrodružství, přičemž pokud si chcete zkrátit čekání, můžete díky chystané komiksové knížce Tomb Raider Archivy S.1. Ta bude koncem května dostupná i v České republice.

„Fanoušci nás o pokračování Tomb Raidera žádali už velmi dlouho, ale vzhledem ke komplikovanosti téhle multilicence to nebylo až do teď možné.“ vysvětluje Václav Dort z Comics Centra. Úvodní část – „Legenda o Medusině masce“, která je také součástí tzv. kolosální knihy, u nás totiž vyšla již před dlouhými 17 lety.

Ve velkoformátové knize „Tomb Raider Archivy S.1“ vychází prvních 15 dílů série. Nadaná dívka z prominentní rodiny se po tragické smrti rodičů baví objevováním dávno ztracených artefaktů. Na svých cestách zažívá ovšem mnohem víc než „jen“ dobrodružství spojené s hledáním dávných pokladů. Tvůrci umně namíchali pátrání po záhadách s akčními scénami a vtipnými dialogy. Ne nadarmo bývá hvězda, která se vyloupla z herních konzolí, přirovnávána k Indiana Jonesovi.

Komiks původně vycházel u nakladatelství Top Cow. Lara Croft se nejprve několikrát mihla v sérii Witchblade, později dostala prostor ve vlastní řadě.

České vydání přichází jen půl roku poté, co začalo unikátní kolekci Tomb Raider Archives vydávat nakladatelství Dark Horse. Kniha kromě galerie obálek obsahuje také unikátní osmistránkový komiks, který uváděl první díl herní série v britském videoherním magazínu Mean Machine.

Český vydavatel nabízí tuto knihu – s ohledem na formát a výpravu – za cenu v předprodeji (16. 5. do 4. 6. 2017) 780 ,- Kč, dále pak 910,- Kč - link . Předpokládaný termín vydání je 31. Května. Kompletní Tomb Raider Archivy budou mít celkem čtyři díly.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle

  10

  Dreams

  8

  Patapon 2 Remastered

  7

  Darksiders Genesis

  8

  Journey to the Savage Planet

  7

  Zombie Army 4: Dead War