thumbnail

Konami mělo svěřit nový Silent Hill významnému japonskému studiu - UPDATE

Martin Šmíd , 18.02.2021 19:24,  40

Fanoušci Silent Hill série si řadu let přejí nový díl, ale Konami mlčí a navíc v poslední době se do vývoje nových nákladných videoher zrovna nehrne. Přesto se v minulém roce objevila spekulace, že je nový Silent Hill ve vývoji a vzniká v japonském studiu Sony exkluzivně pro konzoli PlayStation 5. Potvrzení jsme se zatím nedočkali, takže mnozí začali pochybovat, jestli tomu tak skutečně je. Nyní přišel server VGC s informací od svých zdrojů, že Konami svěřilo značku Silent Hill do rukou významného japonského studia, které nyní vytváří nový díl. Že by to bylo Japan Studio vlastněné Sony? Možností je samozřejmě více, takže musíme počkat. K oznámení by mělo podle zdrojů VGC letos v létě.

V článku na VGC je zmíněno, že Konami chtělo nový díl svěřit studiu Supermassive Games, které se proslavilo hrou Until Dawn nebo hororovou sérií Dark Pictures, ale nakonec z toho sešlo. Proč, to už ve článku zmíněno není, ale zřejmě za to může i zaneprázdnění studia dalšími hrami.

UPDATE: Podle VGC by v současnosti měly vznikat hned dvě nové Silent Hill hry. Jedna ve zmíněném japonském studiu a druhá by mohla vznikat ve studiu Bloober Team, které nedávno dokončilo hru The Medium. Na oficiální potvrzení si musíme počkat.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Call of the Sea

  9

  Control Ultimate Edition

  4

  Werewolf The Apocalypse – Earthblood

  9

  Hitman III

  6

  The Medium

  9

  Super Mario 3D World + Bowser's Fury