thumbnail

Jim Ryan: O ceně PS5 jsme rozhodli začátkem roku, na PS5 přehrajete 99% her z PS4

Martin Šmíd , 17.09.2020 01:54,  79

Jim Ryan, prezident Sony Interactive Entertainment, poskytl dnes rozhovor magazínu The Washington Post, kde se rozpovídal o dalších podrobnostech ohledně konzole PlayStation 5. „Chceme hráčům poskytnout jistotu. Chceme, aby věděli, že konzoli, kterou kupují, bude relevantní i za několik let. Jde o značný výdaj a chceme se ujistit, aby lidé věděli, že kupují skutečně tu pravou konzoli nové generace,“ říká na začátek. Dále řekl, že o ceně konzole PlayStation 5 bylo rozhodnuto prakticky už na začátku letošního roku. Podle jeho slov Sony vždy zamýšlela, aby konzole stála stejně jako PlayStation 4 v roce 2013.

Ryan během rozhovoru řekl, že slyšel, že má PlayStation staromódní přístup k podnikání, protože hodně vsází na exkluzivní hry, které jsou většinou dostupné pouze na PlayStationu. „Neříkáme, že je tento přístup perfektní, ale je náš. Líbí se nám,“ řekl. „Do vlastních studií jsme hodně investovali, a nyní máme čtyři nebo pět nejlepších studií na světě,“ dodal. Zajímavostí určitě je, že některé připravované first-party hry jako Horizon: Forbidden West a Spider-Man: Miles Morales vyjdou i pro PS4. Budoucí majitelé PS5 by ale z tohoto rozhodnutí neměli být zklamáni. „Nikdo by neměl být zklamán. Verze her pro PS5 jsou od základu postaveny tak, aby využívaly možnosti konzole PlayStation 5. Pokud si koupíte PlayStation 4 verzi, dostanete možnost zdarma upgradovat na PlayStation 5. Jde o to, aby si lidé mohli vybrat, a jsme se situací spokojeni,“ říká. Ostatně dodal, že PlayStation 4 komunita je pro Sony stále hodně důležitá a ještě bude v následujících třech nebo čtyřech letech. „Mnoho z hráčů na PS4 přejde na PS5, pokud svoji práci zvládneme dobře, ale desítky milionů hráčů zůstanou ještě na PS4,“ dodává.

Důležitá je i zpětná kompatibilita. Jim Ryan během rozhovoru potvrdil, že na konzoli PlayStation 5 bude možné hrát od prvního dne bez problému 99% her z konzole PlayStation 4. To je jistě skvělá zpráva.

Zdroj: washingtonpost.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Star Wars: Squadrons

  9

  Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

  7

  Mafia: Definitive Edition

  9

  Super Mario 3D All-Stars

  8

  Crash Bandicoot 4: It's About Time

  7

  Vader Immortal: A Star Wars VR