thumbnail

Jim Ryan: Hráči si pamatují jen ty nejlepší hry

Martin Šmíd , 16.07.2021 11:09,  76

Sony v prvních měsících konzole PlayStation 5 dodala na trh hned několik velmi kvalitních first-party her, ale také několik odložila na příští rok. Nejvíce určitě zabolel odklad God of War, ale fanoušky závodění může mrzet i odklad hry Gran Turismo 7, s níž má Sony obrovské plány a má jít o návrat ke kořenům značky. Pevné datum vydání nemá ani hra Horizon Forbidden West. Jim Ryan, šéf PlayStationu, nyní v rozhovoru pro čínský magazín TMTPost řekl, že chce dát vývojářům dostatek času, aby přinesli skvělou hru. Jen takové hry si podle něj hráči pamatují.

„Je lepší si počkat a mít skvělou hru, než spěchat a mít hru, které je jen dobrá nebo docela dobrá. Hráči si totiž pamatují jen ty nejlepší hry než pouze ty dobré. Pokud se jedná o skvělou hru, hráči budou chtít pokračování a budou si ho chtít koupit, ale hra, která je pouze ok, nikoho v dlouhodobém hledisku nezajímá. Samozřejmě, že kvůli vysokým rozpočtům budeme vyvíjet tlak na studia, aby dodala hru v očekávaném termínu. Obecně ale nechceme produkty, které jsou jen OK. Chceme ty nejlepší hry,“ říká.

Jim Ryan také v rozhovoru řekl, že do budoucna chtějí vyvíjet nejen velké AAA hry, ale také přinášet menší, na kterých budou spolupracovat s třetími stranami i nezávislými vývojáři. Na této strategii se tedy zatím nic nemění. „Naše interní studia obvykle vytvářejí větší hry, ale spolupracujeme také s partnerskými studii na vývoji některých menších her. Úzce spolupracujeme s nezávislými herními studii a poskytneme jim určitou podporu v oblasti vývoje, financování a marketingu. Tyto nezávislé týmy jsou obvykle velmi malé, tvoří je zhruba 10-20 lidí. Podporou těchto studií také získáváme hry a navazujeme s nimi vztahy. Možná se z těchto studií nakonec stanou další AAA vývojáři. No, možná za pět nebo deset let bude náš vztah s těmito nezávislými herními studii jiný,“ dodal.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Diablo II: Resurrected

  7

  World War Z: Aftermath

  7

  Life is Strange: True Colors

  8

  FIFA 22

  9

  Kena: Bridge of Spirits

  9

  Metroid Dread