thumbnail

Je horor Abandoned nový Silent Hill? Vývojáři lákají na brzké odhalení - UPDATE

Martin Šmíd , 15.06.2021 23:50,  70

Dobře. Konec srandy. Před několika měsíci byla oznámena hororová hra Abandoned od naprosto neznámého studia Blue Box Game Studios, která vzbudila pořádný rozruch. Začalo se totiž hned spekulovat, že jde o hru, za níž stojí legendární herní vývojáři Hideo Kojima a připravuje ji ve spolupráci se Sony exkluzivně pro PlayStation 5. Následně se ozvali vývojáři ze zmíněného studia a řekli, že to není pravda. Dodali, že Blue Box Game Studios je malé studio a možná i proto jsme o něm doposud neslyšeli. Spekulace utichly, ale nyní tu jsou znovu. Na twitteru studia se totiž objevil tento vzkaz - Abandoned = (První písmeno S a poslední písmeno L) s dodatkem, že jde o exkluzivitu pro PlayStation 5. A tady už je jasné, že vývojáři jsou hodně na tenkém ledě, protože písmena očividně odkazují na sérii Silent Hill. O novém dílu se už nějakou dobu spekuluje, ale nic nebylo potvrzeno.

Nejde ale o jediný příspěvek, které studio v posledních dnech zveřejnilo. Předchozím příspěvkům se ovšem nevěnovala taková pozornost, protože se na hru trochu zapomnělo. „22. června bude mít Abandoned vlastní aplikaci pro PlayStation 5, která představí trailer i gameplay demo. Všechny záběry budou přímo ze hry, aby poskytly první dojmy, následovat bude v létě demo s termínem vydání,“ píše se na twitteru vývojářů. Opravdu bude mít hodně malé neznámé studio na PS5 aplikaci se speciálním představením hry? Tu nemají ani first-party hry od Sony! Vše proto naznačuje, že se za pár dní skutečně dozvíme, co je vlastně Abandoned zač a je pravděpodobné, že nás doposud vývojáři tahali za nos. Tedy, pokud to není přímo Kojima.

UPDATE: A zase ta stejná písnička. „Chtěli bychom vše uvést na pravou míru. S Konami nemáme žádný vztah. Silent Hill je ve vlastnictví Konami. S Hideo Kojimou nemáme žádné spojení. Nikdy jsme neměli v úmyslu lákat na Silent Hill. Upřímně se za to omlouváme. Doufáme, že stále všechny přesvědčíme o obsahu, který předvedeme v následujících týdnech. Můžeme zaručit, že za to bude stát!“ stojí ve vyjádření vývojářů.

Zdroj: pushsquare.com

Všechny nové spekulace spustil tento podivný tweet

Vývojáři lákají na nějakou PlayStation 5 aplikaci, v níž bude hra představena.

Starší trailer, který docela hodně propagovala samotná Sony

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  F1 2021

  7

  The Ascent

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  5

  Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game

  3

  Necromunda: Hired Gun

  8

  Tribes of Midgard