thumbnail

Jade Raymond: Je splněným snem spolupracovat se Sony na first-party hře pro PlayStation

Martin Šmíd , 11.10.2021 00:40,  15

Začátkem letošního roku oznámila Jade Raymond založení svého vlastního herního studia Haven v kanadském Montrealu, které ve spolupráci s PlayStation Studios vytvoří velkou exkluzivní hru pro konzoli PlayStation 5. Zatím nevíme, o co by se mělo jednat, a konkrétné novinky neodhalil ani rozhovor pro GamesIndustry.biz z konce minulého týdne, na celý se můžete podívat níže v novince. Přesto několik menších střípků jsme se z něj dozvěděli.

Během rozhovoru Jade Raymond řekl, že vždy chtěla spolupracovat se společností Sony, která dle ní dobře chápe vývoj a má tradici ve vytváření úspěšných her. Proto Sony byla první, koho Raymond oslovila, a ta hned souhlasila, že její nový projekt podpoří. „Hodně jsem mluvila s různými vývojáři o jejich zkušenostech se spoluprácí s různými vydavateli a Sony vyniká jako firma, která rozumí tvůrčímu procesu a vývoji her, navíc týmy vývojářů přímo podporuje. Všichni jsme velcí fanoušci PlayStationu už od dětství. Pracovat na first-party hře pro PlayStation je něco skvělého. Pro spoustu lidí je to sen," říká. V současnosti má studio 54 členů, přičemž většinu tvoří původní vývojáři Ubisoftu a série Assassin's Creed, s nimiž Jade Raymond už dříve spolupracovala. „Největší motivací, proč jsem studio založila, bylo to, že už jsme měli skvělý tým, a já ho chtěla udržet a poskytnout útočiště, aby mohl pokračovat ve skvělé práci," říká.

A co samotná hra? S ní mají za cíl dosáhnout po vizuální stránce na pravou next-gen podívanou, ale v rozhovoru bylo i znovu potvrzeno, že má jít o novou značku se sociálními prvky. Hra je stále na začátku vývoje, takže se dá předpokládat, že si na její představení ještě nějakou dobu počkáme.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Quake

  9

  Metroid Dread

  7

  NHL 22

  8

  FIFA 22

  7

  Hot Wheels Unleashed

  9

  Deathloop