thumbnail

Hry Detroit: Become Human se prodaly téměř 3 miliony kopií, studio Quantic Dream se rozrůstá

Martin Šmíd , 30.01.2019 14:45,  24

Včera jsme vás informovali, že společnost NetEase koupila malý podíl ve francouzském studiu Quantic Dream, které tak získalo velmi silného partnera pro vývoj budoucích her. Ty budou vycházet multiplatformově, přičemž má jít opět o filmové adventury s velkým důrazem na příběh. Studio Quantic Dream tak prožívá docela dobré období, které je podpořeno i úspěchem zatím poslední hry Detroit: Become Human.

„U Detroit: Become Human pro nás byl nejdůležitější zájem hráčů a jejich kladné přijetí a ohlas. I díky tomu jde o naši nejvíce komerčně úspěšnou hru. Za osm měsíců jsme prodali skoro tři miliony kopií po celém světě, a to jde o hru určenou exkluzivně pro PlayStation 4. Hra navíc měla velmi dobré prodeje i v Asii a Japonsku. Navíc měla vysoká hodnocení od hráčů. Na Metacritics má 87% a jde o sedmou nejlépe hodnocenou hru pro PS4 v posledním roce a patří do Top 20 nejlépe hodnocených her na PS4. Komunita je úžasná a jsme rádi, že Detroit dokázal spojit hráče po celém světě,“ říká David Cage k úspěchu hry Detroit: Become Human.

Ten následně potvrdil, že díky úspěchu Detroit: Become Human a nové investici ze strany NetEase může studio do budoucna růst. „Právě nabíráme nové tváře, od programátorů po producenty. Hledáme talentované lidi, kteří chtějí pracovat na ambiciózních projektech. Tým měl v jednu chvíli při vývoji Detroit: Become Human přes 200 lidí, do budoucna je ale naším cílem mít ve studiu 300 lidí, kteří budou na nových projektech pracovat.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Diablo II: Resurrected

  7

  World War Z: Aftermath

  8

  WRC 10

  8

  Alan Wake Remastered

  9

  Deathloop

  8

  Little Nightmares II