thumbnail

Hračky z kartonu obohatí hraní na konzoli Nintendo Switch

Martin Šmíd , 18.01.2018 10:12,  64

Nintendo včera přes den informovalo, že během večera oznámí velkou novinku pro Nintendo Switch, která bude cílit hlavně na mladší publikum. Nakonec se z oznámení vyklubalo Nintendo Labo, díky němuž si budete moci složit z kartonu autíčko, klavír nebo rybářský prut, a následně vše použít jako ovladač pro hraní speciálně připravených her. Hraní tedy začíná ne přímo zapnutím hry, ale ve chvíli, kdy začnete skládat ovladač. „Nintendo Labo bylo navrženo pro lidi s kreativní myslí a hravým srdcem,“ stojí v oznámení. Více se o Nintendo Labo, které začne vycházet od 27. dubna, dočtete níže v novince, kde přikládáme kompletní tiskovou zprávu s obrázky a oznamujícím trailerem.

Zdroj: Tisková zpráva

Tisková zpráva se všemi informacemi
Nintendo Labo následuje historii Nintendo společnosti, která si vždy zakládala na inovativních herních zážitcích, a je pokračuje tedy v naplnění mise společnosti – vytvářet úsměvy na lidských tváří. S každou Nintendo Labo sadou, které byly inspirovány myslemi napříč všemi generacemi, můžete přetransformovat desku z papírového kartonu – speciálně navrženou, aby fungovala s Nintendo Switch konzolí a Joy-Con ovladači – do interaktivních výtvorů s názvem Toy-Con. Ať už jde o piano, motorku, robota nebo další, každý Toy-Con se probudí k životu v kombinaci s Nintendo Switch konzolí v různých formách. Během sestavování si užívejte také objevování, jak technologie funguje a vymýšlejte nové způsoby hraní s každým Toy-Con výtvorem.

Například můžete vytvořit funkční 13 klávesové piano, které se rozezní v momentě, kdy vložíte konzoli Nintendo Switch a pravý Joy-Con na určená místa ve vámi vytvořeném pianu. Jak hrajete na piano, IR pohybová kamera na pravém Joy-Con ovladači rozpoznává, které klávesy jste stiskli a hraje každý tón skrze reproduktory v konzoli.  Začínající muzikanti tak mohou experimentovat a vytvářet vlastní hudební díla.

Nebo můžete převzít kontrolu nad vaši vlastní motorkou, a to sestavením funkčních řídítek vložením Joy-Con ovladačů na každou stranu a s Nintendo Switch konzolí upevněnou uprostřed. Poté stačí již nahodit motor pomocí určeného tlačítka, pohnout pravým řídítkem k akceleraci a sledovat, jak se objevují nová dobrodružství na obrazovce konzole, zatímco směřujete do nových destinací.

„Naším cílem je vytvořit úsměvy na tváří všech, kteří Nintendo vyzkouší,“ řekl prezident Nintendo of Europe, Satoru Shibata. „Nintendo Labo zve všechny, kteří mají kreativní mysl a hravé srdce vytvářet, hrát a objevovat novými způsoby s Nintendo Switch. Osobně doufám, že uvidím spoustu lidí, jak si užívají vytváření herních sestav se členy rodiny a s velkými úsměvy na jejích tvářích.“

S Nintendo Labo je vytváření a objevování stejně tak zábavné jako samotné hraní. Každý Toy-Con výtvor představuje vzrušující výzvy a různé stupně složitosti, kdy každý nabízí unikátní zážitek. Vytváření Toy-Con je zábavné obzvláště s rodinou a přáteli, jelikož můžete spolupracovat a sdílet vzájemné Nintendo Labo zkušenosti. Jakmile máte výtvor sestaven, můžete v sobě najít kreativce a přizpůsobit si vlastní Toy-Con výtvory s vašimi pastelkami, barevnými pery, samolepkami a barvami. Tím vaše výtvory získají více z vaší osobnosti. Jediným limitem je vaše představivost. Speciální Customisation Set, který bude obsahovat pastelky, samolepky a barevné pásky bude také dostupný v obchodech od 27. dubna 2018.

Nintendo Labo vyjde v Evropě 27. dubna 2018 ve dvou sadách: Variety Kit a Robot Kit. Obě sady budou obsahovat vše potřebné, abyste mohli přivést váš Toy-Con k životu, a to včetně Nintendo Switch softwaru.

Variety Kit 
Variety Kit vám umožní vytvářet různé Toy-Con výtvory jako například: Toy-Con RC Car, Toy-Con Fishing Rod, Toy-Con House, Toy-Con Motorbike a Toy-Con Piano.

 • Toy-Con RC Car: Vložte levý a pravý Joy-Con ovladač do vámi vytvořeného RC Car modelu a kontrolujte jeho pohyb skrze dotykovou obrazovku na Nintendo Switch konzoli. V Joy-Con ovladačích zabudovaná funkce HD rumble způsobí vibrace, které budou následovat vámi volený směr. Materiály k vytvoření dvou RC Cars v balení.

 • Toy-Con Fishing Rod: Sestavte Fishing Rod (prut na ryby) s aktivním a otáčivým navijákem, který je provázkem propojen s držákem, do kterého umístíte Nintendo Switch konzoli. Chyťte jednu z mnoha exotických ryb, které uvidíte plavat na obrazovce konzole. Stačí pouze pohybovat s prutem a postupně odvíjet vlasec a dostávat tak háček níže do vody. Jakmile ucítíte vibraci z Joy-Con ovladače vloženého do navijáku, musíte rychle točit páčkou, navíjet vlasec a přitahovat prut, abyste zkompletovali chycení.
 • Toy-Con House: Vložením různě sestavených bloků do otvorů na stranách a spodku domu můžete ovládat, krmit a hrát si s roztomilou postavou, kterou vidíte na obrazovce konzole na přední části domu. Každý z různě tvarovaných bloků je detekován přes IR pohybovou kamerou na pravém Joy-Con ovladači, který je vložen na vrcholu domečku.

 • Toy-Con Motorbike: Vložte každý Joy-Con ovladač do sestavených řídítek, kterými ovládáte motorku na obrazovce konzole Nintendo Switch, která je usazena uprostřed řídítek. Zmáčknutím příslušného tlačítka nastartujete motor a otočením pravého řídítka přidáte plyn. Motorku ovládáte nakláněním těla nebo otáčením řídítek vlevo/vpravo.

 • Toy-Con Piano: Po sestavení krásného 13 klávesového piana a vložením Nintendo Switch konzole a Joy-Con ovladače do příslušných míst můžete tvořit vaši vlastní hudbu mačkáním různých kláves. Můžete také vkládat různé knoflíky k vytváření nových zvukových efektů a tónů.

Robot Kit

 • Toy-Con Robot: Vytvořte nositelný robotí oblek, vložte levý a pravý Joy-Con ovladač do připravených slotů na zadní části a nasaďte hledí k představě kontroly nad robotem, který je vidět na televizi, když je konzole vložena do dokovací stanice. Užijte si různé zábavné způsoby hraní, včetně Robot módu, kde můžete ničit budovy a UFO talíře ve hře. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Streets of Rage 4

  7

  Minecraft Dungeons

  5

  Resident Evil Resistance

  10

  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

  9

  Final Fantasy VII Remake

  7

  Ion Fury