thumbnail

Hráče zaujala cenzura ve hře Final Fantasy VIII: Remastered

Martin Šmíd , 03.09.2019 00:14,  65

Herní vydavatel Square Enix dnes vydává pro současné konzole PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch remaster své velké klasiky Final Fantasy VIII. Fanoušci na internetu v posledních hodinách neřeší ani tak kvalitu portu, ale skutečnost, že se Square Enix rozhodl lehce poupravit oblečení několika ženských postav, což se bere za cenzuru. V prvé řadě jde o postavu Siren, které nejsou vidět malé zlaté kalhotky, ale spodní část těla byla zakryta sukní z peří. Spekuluje se, že Square Enix tuto změnu udělal z důvodu, že kalhotky měly stejnou barvu jako vlasy Siren, což by mohlo někoho pohoršovat, protože by si myslel, že jde o ochlupení. Tomu nasvědčuje i fakt, že takto spoře oděná je ve hře i Shiva, která ale žádnou změnou neprošla. Vyjádření Square Enixu ale nemáme.

Zdroj: oneangrygamer.net

Srovnávající obrázek Siren z PS1 a PS4. Rozdíl je viditelný. Zatím se neví, jestli podobnou změnou prošla jen PS4 verze nebo i ostatní. To se dozvíme v následujících hodinách. 

Siren ale není jediná postava, která se na fórech remasteru řeší. Druhou je totiž Rinoa, která je rovněž v remasteru dle fanoušků zahalenější, hlavně v oblasti prsou, jak se můžete podívat níže.

Do komentářů nám můžete napsat, jestli vám podobné změny vadí natolik, že byste si remaster třeba nekoupili. Recenze remaster nemá špatné. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Ion Fury

  8

  Marvel’s Iron Man VR

  9

  Borderlands Legendary Collection

  7

  Minecraft Dungeons

  8

  Ghost of Tsushima

  9

  Desperados III