thumbnail

Hra S.T.A.L.K.E.R. 2 má mít tříměsíční konzolovou exkluzivitu pro Xbox

Martin Šmíd , 02.05.2021 12:27,  99

Asi vám neušlo, že v současnosti probíhá právní boj mezi studiem Epic Games a společností Apple. Díky němu se nyní dozvídáme řadu zajímavých informací, a to i třeba o Microsoftu. Ten před několika dny oznámil, že vývojáři budou mít od 1. srpna 88% tržeb z prodeje her skrze Microsoft Store na PC. Právní dokument přitom naznačuje, že podobné rozdělené tržeb plánuje Microsoft zavést ve stejný čas i na konzolích Xbox. To by bylo na konzolích něco nevídaného, protože doposud byl napříč všemi konzolemi plošný poplatek 30%. Pokud by Microsoft snížil poplatek na 12%, tak by tímto určitě nalákal více vývojářů na svoji stranu, a dá se předpokládat, že by společnosti Nintendo a Sony musely na situaci reagovat.

V dokumentu jsou každopádně zmíněny i některé hry z programu ID@XBOX, přesněji je tam popsána povaha jejich konzolových exkluzivit. Zatímco u hry Tetris Effect: Connected je napsána šestiměsíční exkluzivita, což sedí k dříve oznámeným informacím, u hry The Gunk je napsána plná exkluzivita. To znamená, že se pravděpodobně na další konzole nikdy nedostane. Nejzajímavější je ale určitě akční hororová hra S.T.A.L.K.E.R. 2, na níž pracují vývojáři ze studia GSC Game World. Ta má dle dokumentu jen tříměsíční konzolovou exkluzivitu pro Xbox Series X/S. To samozřejmě neznamená, že by PlayStation 5 verze vyšla hned tři měsíce po Xbox verzi, ale vývojáři už nebudou svázáni smlouvou a budou o ní moci mluvit i ji kdykoliv moci připravit a vydat.

Před několika dny vývojáři v jednom z rozhovorů řekli, že v současnosti PlayStation 5 verzi hry S.T.A.L.K.E.R. 2 neplánují, ale dá se předpokládat, že se to do budoucna změní. Jen nyní o plánech na ní nemohou mluvit kvůli dohodnuté exkluzivitě s Microsoftem.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Kirby and the Forgotten Land

  9

  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  9

  Moss: Book II

  5

  The Sorrowvirus: A Faceless Short Story

  8

  Tiny Tina's Wonderlands

  7

  Nintendo Switch Sports