thumbnail

Hra Medal of Honor: Above and Beyond byla původně v plánu pro PC a konzole

Martin Šmíd , 15.10.2019 01:11,  16

Pokud se více zajímáte o herní dění, určitě vám neuniklo oznámení hry Medal of Honor: Above and Beyond pro VR headset Oculus Rift, na níž pracuje uznávané studio Respawn Entertainment. Šance, že se tato hra dostane později i na konzole, třeba pro PlayStation VR, je zatím hodně malá. Zajímavá je ovšem informace, že studio Respawn Entertainment mělo vždy zájem vytvořit nový Medal of Honor a nově oznámený díl Above and Beyond vznikal původně jako klasická střílečka pro PC a konzole. Alespoň to tvrdí režisér hry Peter Hirschmann.

„Říkali jsme si, že by bylo skvělé přivést značku Medal of Honor zpět. Vzít vše, co jsme se za posledních dvacet let naučili a udělat nový díl,“ říká. Následně začali pracovat na nástřelu příběhu i prvních konceptech. No a v tuto chvíli do všeho vstupuje Facebook, který vlastní Oculus VR. Ten dlouho toužil, aby studio Respawn Entertainment vytvořilo velkou AAA hru pro jeho hedset. „Vzali jsme všechny naše návrhy, ukázali jim je a hned jsme jim hru v našich kancelářích prodali. Řekli nám, že jde přesně o to, co hledají,“ dodává Peter Hirschmann. No, a protože vývoj financuje Oculus VR, neměla s tím problém ani společnost Electronic Arts, která vlastní práva na značku.

Nás ale může mrzet, že Medal of Honor: Above and Beyond není ve vývoji jako klasická hra pro konzole, protože na nový díl fanoušci čekají už poměrně dlouho.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Resident Evil Village

  9

  Returnal

  8

  Oddworld: Soulstorm

  8

  Outriders

  8

  MotoGP 21

  10

  It Takes Two