thumbnail

Hra Days Gone ovládla britský žebříček prodejů, porazila i Mortal Kombat 11 - UPDATE

Martin Šmíd , 29.04.2019 10:36,  273

V minulém týdnu jsme se dočkali hned dvou velmi očekávaných her. Nejprve v úterý vyšla dobře hodnocená bojovka Mortal Kombat 11, v pátek pak doputovala na pulty obchodů exkluzivně pro konzoli PlayStation 4 survival akce Days Gone. Nyní jsme se dozvěděli, že minimálně ve Velké Británii ovládla žebříček prodejů nová hra od Bend Studio. To je obrovský úspěch vzhledem k tomu, jakou mělo Days Gone konkurenci, navíc jde o zcela novou značku, která vyšla jen na jednu platformu. Určitě je nutné rovněž zmínit, že zatímco Mortal Kombat 11 startoval v úterý, Days Gone na dotažení a následné překonání mělo jen tři dny, protože vyšlo v pátek. Přesná čísla prodejů zatím nemáme, ale podle prvních informací jsou prodeje krabicové verze v UK jen o 27% nižší než u loňského God of War, který trhal prodejní rekordy.

Dobrý start ale měla i zmíněná bojovka Mortal Kombat 11 v UK. Krabicové verze se sice prodalo o 43,6% míně než předchozího dílu, ale vše by měla dotahovat digitální distribuce, která je nyní daleko rozšířenější. 71% kopií se pak prodalo na konzoli PlayStation 4.

UPDATE: Days Gone mělo největší launch letošního roku v UK. V prodejích překonalo i The Division 2, Far Cry New Dawn a Anthem.

Zdroj: Tisková zpráva

Předchozí týdenTento týdenHra
Nové vydání1Days Gone
Nové vydání2Mortal Kombat 11
23FIFA 19
54Red Dead Redemption 2
35Tom Clancy's The Division 2
46Mario Kart 8 Deluxe
87Sekiro: Shadows Die Twice
168Forza Horizon 4
109New Super Mario Bros. U Deluxe
110World War Z

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Hyrule Warriors: Age of Calamity

  9

  Devil May Cry 5: Special Edition

  7

  Watch Dogs: Legion

  8

  Gears Tactics

  8

  Assassin’s Creed Valhalla

  8

  DiRT 5