thumbnail

Square Enix popřel spekulace o svém prodeji

Martin Šmíd , 16.04.2021 12:25,  14

Square Enixu se dlouhodobě daří a vlastní celou řadu silných videoherních značek, mezi nimiž je nejen Final Fantasy či Dragon Quest, ale také Tomb Raider, Avengers nebo Life is Strange. Není divu, že přitahuje pozornost ostatních společností, které by ho chtěly získat pod svá křídla. Japonský Bloomberg dnes přišel s informací, že existuje hned několik zájemců, což vyvolalo na internetu docela velký rozruch. Začalo se spekulovat, jestli mezi zájemci není Microsoft nebo Sony, která má se Square Enixem dlouhodobě dobré vztahy a připravují spolu pro konzole PlayStation několik konzolových exkluzivit, mezi nimiž je Final Fantasy 7 Remake Intergrade, Final Fantasy 16 a Forspoken.

Zdá se ovšem, že to zase tak horké nebude, protože Square Enix článek Bloombergu hned popřel. „Bloomberg dnes přinesl informaci, že existuje hned několik zájemců o koupi Square Enixu. Tato zpráva však není založena na žádném oznámení Square Enixu. Neuvažujeme o prodeji společnosti ani žádné její části, ani jsme od žádné třetí strany neobdrželi nabídku na nákup,“ stojí v oznámení Square Enixu. Zatím to tedy nevypadá, že by měl někdo v blízké budoucnosti Square Enix získat.

UPDATE: Jak podotkli někteří novináři na twitteru, o Square Enix je neustále zájem, ale to neznamená, že ho někdo koupí. Jeho tržní hodnota se pohybuje kolem 7 miliard dolarů. Pokud by se k tomu přidaly i prémie a další bonusy, celá akvizice by vyšla na víc než akvizice společnosti ZeniMax Media. Někteří navíc poukazují, že pokud by k akvizici mělo už dojít, měla by daleko větší smysl pro Sony. Square Enix se totiž nezaměřuje pouze na hry, ale také anime a mangu, což je něco, co v poslední době Sony hodně přitahuje.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Returnal

  5

  Hood: Outlaws & Legends

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  8

  New Pokémon Snap

  3

  Necromunda: Hired Gun

  9

  Resident Evil Village