thumbnail

Hermen Hulst: Vývojáře pro PlayStation Studios si pečlivě vybíráme

Martin Šmíd , 29.06.2021 14:48,  38

Sony dnes oznámila, že za nespecifikovanou částku získala pod sebe finské studio Housemarque, s nímž dlouhodobě spolupracovala na řadě her. Naposledy výborně hodnocené akci Returnal pro PlayStation 5, která zaznamenala i solidní komerční úspěch. Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios, byl nyní během rozhovoru pro magazín British GQ dotázán, jestli nedávné akvizice Microsoftu, Facebooku a Sony nejsou jen závodem o zbrojení. Hulst ale tuto myšlenku odmítl a dodal, jak Sony k akvizicím přistupuje.

„Vývojáře, které přivádíme do rodiny PlayStation Studios si pečlivě vybíráme. Naší poslední novou akvizicí byla společnost Insomniac Games [za 229 milionů dolarů v roce 2019], která dopadla velmi dobře. Vždy hledám lidi, kteří mají podobné hodnoty, podobné tvůrčí ambice a velmi dobře spolupracují s naším týmem, do kterých můžeme dále investovat a pomoci jim růst jako tvůrcům. Není to tak, že bychom chodili a dělali jen náhodné akvizice. Jsou to velmi, velmi cílené akvizice týmů, které dobře známe,“ řekl v rozhovoru pro British GQ.

Housemarque pravděpodobně nebude posledním studiem, které Sony koupí a stane se součástí PlayStation Studios. V následujících dnech bychom mohli očekávat oznámení akvizice studia Bluepoint Games, které naposledy přineslo výborný remake hry Demon's Souls.

Zdroj: IGN

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Microsoft Flight Simulator

  7

  Tormented Souls

  7

  Hot Wheels Unleashed

  9

  Tales of Arise

  7

  The Ascent

  9

  Death Stranding: Director’s Cut