thumbnail

Gran Turismo 6 dnes dostalo update 1.15

Martin Šmíd , 17.12.2014 13:00,  15

Závodní hru Gran Turismo 6 vývojáři neustále zásobují novými updaty, které opravují nejen menší chyby, ale rovněž přidávají zajímavé novinky. Dnes vyšel update 1.15, jehož hlavní součástí jsou především dva nové vozy Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo a INFINITI CONCEPT Vision Gran Turismo, ale samozřejmě vývojáři vylepšili i několik dalších prvků a vyřešili některé problémy. Na seznam, co toto DLC přináší, se můžete podívat níže v novince.

Vision Gran Turismo
Byly přidány vozy „Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo“ a „INFINITI CONCEPT Vision Gran Turismo“.

Po provedení aktualizace bude možné vozy zakoupit v sekci [VOZY] v „Mém centru“ pod položkou [Vision GT]. Vozy je také možné získat dokončením kola (dosažený čas nerozhoduje) v nových sezonních závodech, které budou dostupné jen po omezenou dobu.

INFINITI CONCEPT Vision Gran Turismo
Infiniti je prémiová značka, která na trh vstoupila v roce 1989. Původní vozy této značky, jako byly INFINITI G Sedan, G Coupe a FX, definovaly tvář této kategorie vozů a její dnešní zástupci, jako jsou INFINITI Q50, Q60 a QX70, ztělesňují nekompromisní spojení výkonu a designu. Za těmito kultovními výrobky se skrývá náš závazek maximálně využít technickou dokonalost získanou ve Formuli 1!

Projekt INFINITI CONCEPT Vision Gran Turismo začal jako ambiciózní celosvětová soutěž „navrhnout čistý vůz INFINITI GT“ a vítězný návrh se zrodil z inspirace INFINITI Design v Pekingu. Napůl kráska, napůl zvíře, tvary vyzařující výkon, smyslnost i ctižádost; spojení závodního stroje a snu čínských designérů navrhnout pro INFINITI svůdnou závodní tvář.

Proces vývoje návrhu INFINITI CONCEPT Vision Gran Turismo v sobě snoubil umělecký přístup s vědeckou exaktností. Prvotní skici byly z kreslicích prken převedeny do digitální podoby, kde byly dále upraveny. Na jejich základě pak došlo k přípravě fyzického modelu, který byl posléze znovu digitalizován, aby prošel závěrečným doladěním. Jeden z návrhářů prohlásil, že jeho vizí a inspirací byla snaha zachytit vzestup mladé generace, romantickou a vzrušující asijskou tvořivost, která se projevuje neustálou snahou o rozšiřování obzorů. Součástí této touhy je i sen o tom, že se tento GT stroj jednou zúčastní skutečného závodu.

Není třeba dodávat, že tento projekt přesáhl hranice pouhé designové studie a zahrnuje v sobě pečlivý výzkum aerodynamiky a motoru. Pohonná jednotka typu trans-axle uložená uprostřed přední části vozu představuje kombinaci 4,5litrového osmiválcového motoru V8 N/A a 1 motoru. V nízkých otáčkách poskytuje motor tomuto zuřivému zvířeti ohromující točivý moment a ve vysokých otáčkách motor V8 N/A dává obrovskou sílu a úžasný zvuk výfuku zní, jako by jeho nejvyšší rychlost byla neomezená. Použitý systém transaxle přináší skvělé rozložení hmotnosti mezi přední a zadní částí v poměru 45:55, což naplňuje uživatele potěšením z jízdy aktivním driftem zadní části. Mladí konstruktéři s velkými řidičskými dovednostmi zajeli mnoho kol virtuálních testů, aby dokonale vyladili dynamické vlastnosti. Co se aerodynamiky týče, řízení proudění vzduchu pod podvozkem, přední a zadní difuzory a zadní spoiler s unikátním tvarem umožňují tomuto vozu dosahovat špičkového výkonu, aniž by bylo třeba dělat kompromisy v designu karoserie.

Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo
Experimentální prototyp Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo vznikl jako příspěvek do kategorie „Garáž 56“ závodu Le Mans a představuje pohled do budoucnosti motoristického sportu, který se inspiroval propojením létání ve „wingsuitu“ se závodní motorkou seriálu Moto GP… při tomto zážitku létá pilot 2X střemhlav po okruhu, jen pár centimetrů nad povrchem trati. Pohonná jednotka Chevrolet modelu 2X se nepodobá ničemu, co bylo dosud možné na trati vidět… doslova si razí cestu po trati pomocí rázových vln pulzního laseru, které generuje pokročilý propulzní systém společnosti Chevrolet.

Poloha řidiče přináší jeden z nejzvláštnějších a nejzajímavějších zážitků, jaké si lze při závodech na čtyřech kolech představit. Konstrukce vozidla, jeho návrh a tvar jsou výsledkem „letu vpřed“, kdy se pilot stává nedílnou součástí celého vozu. Jakmile je na palubě a kabina je uzavřena, vytvoří 2X kolem nataženého pilotova těla naprosto unikátní schránku. Ruční a nožní ovládání fungují samostatně a zahrnují všechna nosná magnetická kola, která neprodukují žádné tření. Zrychlování, zpomalování a zatáčení vozidla řídí svými pohyby a fyzickými zásahy pilot 2X, což představuje skutečné uplatnění čtyřbodového řízení. Brzdění je řešeno kombinací magnetických re-gen brzdových čelistí Brembo a z karoserie 2X vytažitelných panelů vzdušné brzdy.

Celý rám karoserie je vytvářen pomocí jedinečného „systému skládání“, který celé struktuře umožňuje fungovat jednotně v souladu s podvozkem 2X. Hlavní část karoserie také obsahuje speciální propulzní strukturu, která zajišťuje absolutní přesnost tlačné paraboly do kuželu pulzního laseru. Variabilní umístění lopatek tlačného kužele slouží k vytváření pohonu a přítlaku současně pomocí řady nastavitelných lopatek a panelu pro vektorování spodního tahu. Kombinace těchto dvou technologií umožňuje pilotovi Chaparralu 2X jemně doladit přítlak přesně pro určité místo na dané trati a pomocí „přitištění“ kontaktní plochy pneumatiky k povrchu trati navýšit mechanickou přilnavost tam, kde je to nejvíce zapotřebí.

Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo. Duch úžasného inovačního odkazu Jima Halla v motoristickém sportu ztělesněný v odvážném návrhu. Takový, který způsobí revoluci budoucích modelů experimentálních prototypů v závodech na Le Mans. Nepodobá se ničemu, co jste kdy viděli nebo o čem jste kdy slyšeli.

Další vylepšení a úpravy
- Pořadí v seznamu vozů v [Garáži] je nyní možné uložit.
- Uživatelům, kteří v sekci [Komunita] vytvořili obsah, jenž byl kvůli porušení Podmínek používání služby SEN odstraněn, bude odesláno oznámení, které najdou ve složce [Zprávy].

Vyřešené problémy
- Byla opravena chyba, která způsobovala, že se nastavení odklonu kol ukazované v záložce [Oblíbené vozy] v sekci [Má stránka] v části [Komunita] nezobrazovalo správně. Chcete-li nahradit obrázek správným, nahrajte nový obrázek tak, že smažete existující a znovu jej nasdílíte pomocí volby [Sdílet oblíbený vůz].

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  4

  Dungeons and Dragons: Dark Alliance

  7

  Mario Golf: Super Rush

  8

  The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

  7

  The Ascent

  5

  Alex Kidd in Miracle World DX

  8

  F1 2021