thumbnail

Google zavírá svá first-party studia pro Google Stadia

Martin Šmíd , 01.02.2021 22:14,  38

Je tomu už více jak rok, co startovala streamovací služba Google Stadia. Společnost Google s ní měla před spuštěním velké plány, přičemž založila i svoji vlastní herní first-party divizi Stadia Games and Entertainment (SG&E), kterou tvořila dvě studia, do jejíhož čela dosadila Jade Raymond, která dříve pracovala v Ubisoftu na Assassin’s Creed sérii a následně i v EA, kde pomáhala novému studiu EA Motive. Jenomže start služby Google Stadia neproběhl hladce a i dnes ji využívá naprosté minimum hráčů, což nyní vyústilo v zavření celé first-party herní divize. To se dotkne přes 150 zaměstnanců, kteří v ní pracovali. Google zároveň opustí i Jade Raymond. „Vytváření zcela nových her trvá několik let a náklady na ně rostou exponenciálně. Vzhledem k našemu zamření, které se soustředí na vybudování osvědčené technologie, a prohlubování obchodních partnerství, jsme se rozhodli, že nebudeme nadále investovat do exkluzivního obsahu našeho vývojového týmu SG&E. I proto se Jade Raymond rozhodla opustit Google. Velmi oceňujeme její příspěvek a přejeme jí do budoucna hodně štěstí,“ stojí ve vyjádření Googlu.

Podle zdrojů Kotaku se Google rozhodl zrušit i několik exkluzivních projektů pro Google Stadia, které měly vyjít v letošním roce. Pravděpodobně si spočítal, že se jim takové hry nemohou kvůli slabé uživatelské základně vyplatit. Podle jednoho ze zdrojů byl pokus Googlu vyrábět hry zhruba na stejné úrovni jako ten od Amazonu. „Google byl hrozným místem pro vytváření her. Představte si Amazon, jen s tím rozdílem, že tu nebyly ani peníze,“ dodal.

Je třeba dodat, že toto oznámení neznamená konec služby Google Stadia, ale znamená, že už Google nebude investovat do vlastních first-party her. Místo toho se zaměří na podporu her třetích stran, navíc bude nabízet své cloudové řešení i dalším herním společnostem. „Věříme, že toto je nejlepší cesta k vybudování dlouhodobého a udržitelného podnikání, které pomáhá rozvíjet toto odvětví,“ řekl v oznámení Phil Harrison.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  10

  Forza Horizon 5

  9

  Quake

  5

  Project Zero: Maiden of Black Water

  8

  The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

  7

  Sherlock Holmes: Chapter One

  7

  World War Z: Aftermath