thumbnail

Gamepad pro PlayStation 5 se jmenuje DualSense - obrázky a informace

Martin Šmíd , 07.04.2020 22:28,  338

Společnost Sony Interactive Entertainment dnes představila nový bezdrátový gamepad konzole PlayStation 5, který se bude jmenovat DualSense. Ten má společně s dalšími funkcemi konzole umožnit hráčům ještě lepší ponoření do oblíbených her. „Když jsme v roce 2013 uvedli konzoli PlayStation 4 a s ní i DualShock 4, získali jsme od hráčů i vývojářů hodně pozitivní ohlas s tím, že jde o nejlepší gamepad, jaký kdy byl pro PlayStation vyroben. Získali jsme i skvělou zpětnou vazbu na nové funkce, mezi nimiž bylo tlačítko Share. To nás přivedlo k otázce, jak stavět na tomto úspěchu?“

„Po zvážení jsme se rozhodli ponechat většinu toho, co hráči milují na DualShocku 4 a přidat nové funkce, případně vylepšit design. Na základě našich diskuzí s vývojáři jsme došli k závěru, že pocit doteku během hraní, stejně jako audio, nebyl velký cíl pro mnoho her. S PS5 máme příležitost inovovat a nabídnout vývojářům možnost, jak mohou zvýšit ponoření do hry pomocí našeho nového gamepadu,“ stojí dále v oznámení Sony, která s novým gamepadem měla za cíl, aby hráči mohli hry ještě více cítit, stejně jako si užít skvělý prostorový zvuk. Proto byla do gamepadu implementována haptická odezva, která vám umožní hry během hraní doslova cítit, stejně jako adaptivní triggery do tlačítek R2 a L2.

Pokud se dobře níže v novince na gamepad podíváte, určitě si všimnete, že chybí tlačítko Share. Nemusíte se bát, že by bylo úplně odstraněno. Sony ovšem chce nyní posunout vše ještě na novou úroveň, a proto se na gamepadu nově nachází tlačítko Create. To umožní ještě lepší možnosti v pořizování obrázků a videí, a jejich následné sdílení. Sony více o tomto prozradí v následujících týdnech.

Gamepad dále nabízí zabudovaný mikrofon, díky němuž mohou hráči snadno komunikovat s přáteli bez nutnosti mít headset. Gamepad ale pochopitelně headset podporuje, pokud se rozhodnete pro tuto možnost. No a poslední, čeho se Sony dotkla, je barva. Pryč je klasický černý gamepad, místo toho se Sony rozhodla o dvoubarevný design, který bude ladit i s novým designem konzole. Ten bude odhalen až později. „Naše gamepady měly v minulosti jednu barvu. Jak ale vidíte, nyní jsme se vydali jinou cestou a rozhodli jsme se pro design s dvěma tónami barev. Také jsme změnili pozici pro světelný pruh, který gamepad více zvýrazní,“ stojí dále v oznámení.

„V posledních několika letech jsme měli mnoho konceptů a stovky návrhů, než jsme vybrali tento konečný. DualSense byl testován velkým množstvím hráčů, kteří měli různě velké dlaně, abychom dosáhli skvělého komfortu a ergonomie. Naším cílem bylo, abychom pomocí DualSence přenesli hráče do hry už po několika vteřinách. Chceme, aby gamepad byl přímým prodloužením vašich rukou a vy následně zapomněli, že ho vůbec držíte,“ stojí na závěr.

Zdroj: Tisková zpráva

 • DualSense bude mít nabíjecí baterii. Pro nabíjení bude využívat kabel s USB-C 

"DualSense je radiální odklon od předchozích gamepadů DualShock a ukazuje, jak důležité je pro nás udělat s PS5 velký generační skok. Nový gamepad, stejně jako mnohé inovativní vlastnosti konzole PlayStation 5, bude součástí naší mise v PlayStationu posouvat hranice hraní, nyní i v budoucnu. Chtěl bych poděkovat PlayStation komunitě, že tuto cestu s námi sdílí, jak se blížíme k uvedení konzole koncem letošního roku. Těšíme se, až vám v následujících měsících odhalíme další informace o konzoli PlayStation 5, včetně jejího designu." - Jim Ryan, Prezident a CEO Sony Interactive Entertainment. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Nioh 2 - DLC The First Samurai

  7

  Cyberpunk 2077

  8

  Gears 5 Hivebusters

  9

  Marvel’s Spider-Man: Remastered

  9

  Hitman III

  8

  Destiny 2: Beyond Light