thumbnail

Forza Horizon 5 nabídne doposud největší a nejrozmanitější mapu

Martin Šmíd , 26.07.2021 20:10,  35

Začátkem listopadu vyjde zatím parádně vypadající závodní hra Forza Horizon 5,která slibuje parádní vizuální i herní zážitek. Ta se tentokrát bude odehrávat v Mexiku a vývojáři dnes slíbili, že půjde o doposud největší a nejrozmanitější lokalitu, jakou doposud pro sérii Forza Horizon vytvořili. „Ať už se jedná o zvedání prachu při projíždění australským vnitrozemím ve hře Forza Horizon 3, nebo o zanechávání vířící stopy listí na anglickém venkově za svěžího podzimního dne ve hře Forza Horizon 4, všichni máme skvělé vzpomínky na prozkoumávání živých světů vytvořených vývojáři z Playground Games. Ve hře Forza Horizon 5 se tým zaměřil na dosud nejrozmanitější lokalitu: Mexiko,“ stojí dnes v oznámení.

„Od začátku jsme věděli, že chceme, aby to byla dosud největší Forza Horizon. Pokud jsme však chtěli být největší, cítili jsme, že musíme také nabídnout co největší rozmanitost a kontrast. Mexiko je téměř jako celý svět v jedné zemi: zasněžené vrcholky, tropické džungle, impozantní kaňony, nádherné pláže, starobylá architektura i moderní města. Když se k tomu přidá neuvěřitelná mexická kultura - hudba, umění, historie a lidé - není pro festival Horizon vzrušující místo,“ říká Mike Brown, režisér Forza Horizon ze studia Playground Games.

Hra Forza Horizon 5 je rozdělena do 11 naprosto odlišných biomů, kdy každý byl pečlivě vytvořen tak, aby byla vyzdvihnuta jeho krása a hráči se cítili jako na skutečném místě. „A krásu světa do hry vnášíme prostřednictvím památek a zvuků, které najdete v každé oblasti. Cílem uměleckého procesu je, abyste měli pocit, že tam skutečně jste." Do hry Forza Horizon 5 se také vrací roční období, která oproti předchozím dílům budou mít daleko větší vliv na hratelnost. Každý biom navíc bude reagovat na roční období jinak. V džunglích třeba začne hustě pršet, zatímco na pobřeží může docházet k tropickým bouřím. Roční období mají zajistit, že se bude Mexiko neustále měnit a nutit hráče, aby ho neustále prozkoumávali a zažívali něco nového.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Aliens: Fireteam Elite

  8

  Sonic Colors: Ultimate

  9

  Microsoft Flight Simulator

  8

  WRC 10

  7

  Tormented Souls

  9

  Psychonauts 2