thumbnail

EU schválila Microsoftu akvizici Bethesdy

Martin Šmíd , 08.03.2021 13:00,  39

V minulém roce Microsoft oznámil, že hodlá za 7,5 miliardy dolarů koupit společnost ZeniMax Media, pod níž patří herní vydavatel Bethesda s několika herními studii (Bethesda Game Studios, id Software, Arkane nebo MachineGames) a řadou úspěšných herních značek (DOOM, Fallout, Wolfenstein nebo The Elder Scrolls). Akvizici nejprve musely schválit příslušné orgány a čekalo se, jak se k ní vyjádří Evropská komise, ačkoliv mnozí to brali už jen jako formalitu. A skutečně EU k 5. březnu akvizici posvětila, takže už nic nebráni k tomu, aby mohl Microsoft tento hodně drahý nákup uskutečnit. Brzy bychom se tak mohli dozvědět, jak hodlá Microsoft s oblíbenými značkami nakládat.

Phil Spencer před několika měsíci řekl, že Microsoft bude ctít dřívější dohody na časovou exkluzivitu her Deathloop a Ghostwire: Tokio pro PlayStation 5, ale není jisté, jestli i další hry budou vycházet multiplatformě. Phil Spencer sice naznačil několikrát, že by hry mohly vycházet exkluzivně pro PC a Xbox, a nepotřebují je k návratnosti investice vydávat i na PlayStationu, ale Todd Hward zase řekl, že je těžké si představit, že bude The Elder Scrolls 6 exkluzivní pouze pro jednu konzoli. Až čas tedy ukáže.

Zdroj: Tisková zpráva

K možné exkluzivitě budoucích her dnes řekl pár slov i uznávaný novinář Tom Warren z magazínu The Verge, který v minulosti několikrát dokázal, že má velmi dobré informace.  

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Persona 5 Strikers

  10

  It Takes Two

  8

  Outriders

  8

  Oddworld: Soulstorm

  8

  Bravely Default 2

  8

  Monster Hunter Rise