thumbnail

Disney se chce údajně zbavit FoxNext Games

Martin Šmíd , 11.09.2019 10:23,  20

Určitě jste zaslechli, že Disney před několika měsíci koupil společnost 20th Century Fox za 71.3 miliard dolarů. Pod ní patří divize FoxNext Games, která se zaměřuje na vydávání a vývoj her. Brzy by ovšem mohla být k prodeji, jak nyní uvádí respektovaný server Bloomberg. Zatímco Fox by měl mít zájem divizi udržet, opačného názoru je šéf Disney Bob Iger. Ten už v minulosti prohlásil, že se nechtějí věnovat vývoji her a raději budou své značky licencovat ostatním studiím a herním vydavatelům. I proto Disney v minulosti zrušil studio Avalanche Software, které vyvíjelo hry ze série Disney Infinity.

Tato strategie zatím nese úspěch a i proto to zřejmě brzy divize FoxNext Games odskáče. Pod FoxNext Games v současnosti patří dvě studia. Prvním je Cold Iron Studios, kde vzniká akční MMO střílečka Alien pro PC a konzole. Druhým studiem je Fogbank Entertainment, o jehož hře zatím víme jen to, že má být založena na silném příběhu. Ostatně scénář píše Drew Karpyshyn, který dlouhá léta působil v BioWare a stojí za příběhem k hrám jako Baldur’s Gate II, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire nebo první dva díly série Mass Effect.

Zatím můžeme spekulovat, jaký dopad by měl prodej FoxNext Games na vývoj zmíněných her. Určitě ale bude zajímavé sledovat, jak vše nakonec dopadne. Budeme vás informovat.

Zdroj: wccftech.com

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Mafia II: Definitive Edition

  5

  Predator Hunting Grounds

  7

  Ion Fury

  7

  Minecraft Dungeons

  5

  Resident Evil Resistance

  10

  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition