thumbnail

Disney prodalo FoxNext Games a Cold Iron Studios

Martin Šmíd , 24.01.2020 09:44,  16

Když společnost Disney v minulém roce zcela pohltila 21st Century Fox, získala s ním i videoherní studia FoxNext Games a Cold Iron Studios. Už před několika měsíci se objevily spekulace, že se jich chce zbavit a prodat, což se nyní stalo realitou. Obě studia koupila společnost Scopely, která se zaměřuje na vydávání mobilních her jako The Walking Dead: Road to Survival a WWE Champions. Ta do budoucna plánuje, že si ponechá jen studio FoxNext Games, které v minulosti vytvářelo převážně mobilní hry dle úspěšných značek (Futurama, Marvel a The X-Files).

Osud Cold Iron Studios je v současnosti dost nejistý. Víme, že vývojáři v posledních letech pracovali na velké online akci z univerza Vetřelec pro PC a konzole. Jenomže práva na Vetřelce vlastní Disney a i proto se nezdá pravděpodobné, že vývoj bude pokračovat. Společnost Scopely v tiskové zprávě uvádí, že by nejraději prodala Cold Iron Studios někomu dalšímu. Případný kupec se tedy bude nyní hledat.

Disney nákupem 21st Century Fox nezískalo jen zmíněná studia FoxNext Games a Cold Iron Studios, ale také třeba nově vzniklé herní studio Fogbank Entertainment, které vytváří blíže nespecifikovanou příběhovou hru. Co bude s tímto studiem a projektem, v současnosti nevíme. Dá se ale předpokládat, že se ho Disney v brzké době zbaví, pokud už tak nebylo učiněno. Ostatně už dříve jsme se dozvěděli, že Disney nemá v plánu přímo hry vytvářet, ale bude své populární značky licencovat ostatním.

Zdroj: Tisková zpráva


 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Mafia II: Definitive Edition

  8

  Trials of Mana

  10

  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

  8

  Resident Evil 3

  9

  Streets of Rage 4

  5

  Resident Evil Resistance