thumbnail

Death Stranding bude akce s otevřeným světem a online prvky

Martin Šmíd , 24.02.2017 15:13,  17

Hideo Kojima se dnes na oficiálním PlayStation blogu více rozpovídal o své připravované akční hře Death Stranding, která je ve vývoji ve spolupráci se Sony exkluzivně pro konzoli PlayStation 4. Dozvěděli jsme se třeba, že půjde o akci s obrovským otevřeným světem. „Moc o Death Stranding zatím mluvit nemohu, ale jde o akční hru s otevřeným světem, v němž budete mít hodně svobody. Máte svobodu dělat to, co budete chtít, dokonce můžete ovládat vozidla a tak dále. Pokud máte rádi akci, přijdete si na své, pokud ale nejste tento typ hráče, můžete najít jiné způsoby, jak hru hrát. Jde o akční hru s otevřeným světem, kterou bude navíc intuitivní hrát,“ říká Kojima na oficiálním PlayStation blogu.

Na něm se i lehce zmínil o online složce. V Death Stranding nemá být klasický singleplayer nebo multiplayer, ale vše má být propojeno do jednoho celku. Pochopitelně ale bude možné hrát hru offline, pokud tak budete chtít. Online ale bude hraní hodně obohacovat, ačkoliv zatím tedy Kojima nemůže být konkrétnější.

Hideo Kojima se i rozpovídal o výběru enginu. „S Markem Cernym jsem navštívil asi 15 studií a následně jsem během půl roku sám navštívil další studia, která znám. Celkově jsem tak navštívil něco kolem 30 studií. Už v té době jsem věděl, jaký engine budu potřebovat, protože jsem věděl, jakou hru budu dělat. Věděl jsem, že engine musí podporovat otevřené světy a nabídnout co nejlepší vizuální prezentaci, zároveň ale musí být jednoduché ho obsluhovat a možnost měnit a upravovat nástroje, což u některých enginů nejde. Nakonec jsem se rozhodl pro technologii studia Guerrilla Games, která je o krok před všemi ostatními,“ říká Kojima. Tak nakonec vznikl název enginu Decima, protože název je odvozený od ostrova Dejima v Japonsku, na němž Holandsko obchodovalo s Japonskem.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Ghost of Tsushima Director's Cut

  6

  King’s Bounty II

  7

  Aliens: Fireteam Elite

  9

  Deathloop

  8

  Tribes of Midgard

  8

  Sonic Colors: Ultimate