thumbnail

Control Ultimate Edition je na PS5 o 42% menší než na konzoli Xbox Series X

Martin Šmíd , 03.02.2021 10:55,  69

Včera vyšla pro konzole nové generace akční hra Control v kompletní Ultimate edici, která obsahuje i obě velká rozšíření. Po vydání se zjistilo, že hra využívá v plné míře hardwarovou kompresy Kraken, kterou Sony použila pro svoji konzoli PlayStation 5, díky čemuž má velikost pouze 25 GB. To je o 42% méně jak v případě PC a Xbox Series X verzí, které zabírají zhruba 42 GB. Pro majitele konzole PlayStation 5 je tohle určitě dobré zjištění, protože zatím není možné rozšířit základní úložiště, které není největší.

UPDATE: Studio Remedy oznámilo, že rozdílná velikost je dána odlišným propojením základní hry s DLCčky, přičemž obdobná situace byla i u Ultimate edice na PC, která měla na Steamu 42GB a na GOGu méně. Proč nebyla stejná technika použita i u Xbox Series verze, oznámeno nebylo.

Thomas Puha z Remedy se v posledních hodinách vyjádřil i k tomu, proč není možné z konzolí staré generace přenést uloženou pozici. Podle jeho vysvětlení je to kvůli verzi jejich enginu. „Uložené pozice se bohužel nedají přenést. Verze našeho enginu v Contol pro konzole nové generace se značně liší od toho, který byl použit pro starou generaci. Je to dlouhý příběh, udělali jsme hodně změn, třeba i v tom, jak nakládáme s daty,“ napsal na twitteru.

Zdroj: twistedvoxel.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Alex Kidd in Miracle World DX

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  6

  Biomutant

  5

  Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game

  3

  Necromunda: Hired Gun

  8

  F1 2021