thumbnail

CD Projekt RED je podle DFC Intelligence kandidátem na akvizici

Martin Šmíd , 19.01.2021 12:46,  24

V prosinci minulého roku vyšla akční RPG hra Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED, která měla značně problematický launch, hlavně na konzolích. Analytická firma DFC Intelligence nyní přišla s informací, že problematický launch hry Cyberpunk 2077 udělal ze studia CD Projekt RED kandidáta na akvizici nějakou velkou společností.

„Akcie CD Projekt RED klesly v prosinci o 50%. To je pro takové studio naprosto nepřijatelné. Je ironií, že ačkoliv byla reputace studia poškozena, tak Cyberpunk 2077 bude mít pravděpodobně dlouhodobý úspěch. Chyby by měly být nakonec opraveny a mnoho hráčů má o hru pořád velký zájem. Bude navíc příležitost na druhý launch s verzemi pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Reputace ale byla poškozena, a i proto se z CD Projekt RED stalo studio, které je kandidátem na akvizici. Před vydáním Cyberpunku 2077 se mluvilo často o tom, že by mohl mít o studio zájem Microsoft, ale ten koupil v září minulého roku ZeniMax za 7,5 miliardy dolarů, takže nemusí spěchat s další velkou akvizicí. Tato akvizice by navíc byla trochu riskantní. I když akcie klesly, CD Projekt RED je oceněn zhruba stejně jako ZeniMax nebo Ubisoft. Mohlo by ale existovat několik společností, které by do tohoto rizika šly,“ stojí ve zprávě.

Jestli někdo nakonec studio CD Projekt RED koupí, se teprve uvidí. Co je ale jisté, je to, že studio má na stole druhou žalobu od investorů, která byla podána ve Spojených státech. Žalobce v ní tvrdí, že studio CD Projekt RED porušilo federální zákony tím, že uvedlo investory v omyl ohledně kvality hry Cyberpunk 2077, což jim následně způsobilo škodu. Jak velkou, to v žalobě není stanoveno. Studio CD Projekt RED už vydalo prohlášení, v němž stojí, že se bude proti těmto žalobám bránit.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Kirby and the Forgotten Land

  9

  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  6

  Lucky's Tale

  9

  Moss: Book II

  5

  Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  5

  The Sorrowvirus: A Faceless Short Story