Call of Duty: Black Ops 2 – Vengeance

RECENZE 3

PS3 X360

Konzolista
 
 
Call of Duty: Black Ops 2 – Vengeance ( Call of Duty: Black Ops 2 - Vengeance )
8 10 1

Call of Duty: Black Ops 2 – Vengeance

Martin Šmíd, 07.08.2013 22:00

Akční hra Call of Duty: Black Ops 2 vyšla už před více jak půl rokem, ale že by opadl zájem hráčů, to se říci ani trochu nedá. Každý den miliony hráčů tráví hraním multiplayeru, který se ukázal jako hodně zábavná záležitost, a určitě pomohly i dvě povedená velká rozšíření Revolution a Uprising, na která jsme vám přinesli recenze. Nyní během tropických veder vyšlo třetí rozšíření Vengeance, přinášející opět novou porci zábavy. Jestli se vývojářům opět povedlo a vyplatí se zakoupit, pokud tedy nemáte Season Pass, na to by vám měla dát odpověď naše recenze.

Když vychází nové rozšíření pro Call of Duty: Black Ops 2, fanoušci vždy vědí, co od něh mohou čekat. Treyarch vždy přináší čtyři nové mapy do klasických online přestřelek a jeden nový scénář do zombie režimu, kterému napravuje pověst, protože v původní hře za moc nestál. Jinak tomu pochopitelně není ani v novém rozšíření Vengeance, s nímž se vám stáhnou čtyři nové mapy Cove, Detour, Rush a Uplink (předělávka klasické mapy Summit) a zombie scénář Buried. To bychom měli představení, nyní se můžeme vrhnout na samotný obsah, ale už na začátku mohu říci, že rozhodně nezklame, a v něčem i překvapí.

Jako první je tu mapa Cove, která se odehrává na malém tropickém ostrově, na němž havarovalo obrovské letadlo, takže jsou všude jeho trosky. Tak trochu mapa připomíná třetí Far Cry, hlavně svým barevným provedením, a během hraní jsem si vzpomněl i na seriál Lost. Tato mapa je jeden menší kruhový plácek s několika odbočkami a chodbami, je dokonce možné vlézt do trupu letadla, takže není nouze o přestřelky spíše na krátkou až střední vzdálenost, odstřelovačům zde moc pšenka nepokvete, protože chybí nějaké vyvýšeniny, ze kterých by mohli zaměřit. Pokud ovšem hledáte rychlou akci, je Cove svým přehledným a jednoduchým designem ideální mapou. Hlavně po těžkém dni, pokud si chcete jen na pár minut rychle zastřílet. Rozhodně dobrý rozjezd.

Ten nepokazí mapa Uplink (předělávka klasické mapy Summit z prvního Black Ops), která se odehrává na základně v horách, přičemž během hraní pěkně za bouřky prší, takže bude potěšeno i vaše oko pěknými grafickými efekty. Základna mi svým designem trochu připomínala film Vetřelci, přičemž je sestavena z několika menších plácků a delších chodeb, takže je opět ideální spíše pro rychlé přestřelky na kratší vzdálenost. I když je Uplink jednou z větších map, nejde moc říci, že by zde měli výhodu snipeři, hlavně i kvůli tomu, že všechna akce se většinou odehrává uprostřed. Mapa je i dobře zapamatovatelná, takže už po několika hrách ji budete mít v hlavě.

Středně velkou mapou je Rush, která se odehrává na painbalovém hřišti. Tato mapa se hraje ze všech nových asi nejvíce, a není se čemu divit, protože se vývojářům hodně povedla. Má několik menších oblastí se spoustou překážek i úzkou chodbu, takže není nouze o rychlé přestřelky. Mapě dominuje otevřený plácek, takže tu dostanou šanci i odstřelovači, kteří si zde určitě najdou několik oblíbených místeček. I když tedy spíše v omezené míře, ale šance vzít do ruky odstřelovací pušku tu rozhodně je, z nových map asi největší.

Mojí velmi oblíbenou mapou je Detour, která se odehrává na visutém mostě přes moře, přičemž boje zuří nejen na něm, ale i v jeho útrobách. Jde o přehlednou mapu, kterou je lehké si zapamatovat. Ačkoliv je mapa hodně otevřená, hodí se hlavně na rychlou akci na krátkou až střední vzdálenost, protože opět se jedná jen o plácek, v němž chybí nějaké věže pro odstřelovače. Protože vyznávám spíše boje na menší vzdálenost, rozhodně mi to nevadí a jsem za nové mapy hodně rád.

Jak už bylo zmíněno na začátku, balíček obsahuje i nový zombie scénář Buried, který se odehrává v písečném prostředí Divokého západu. Jde o docela velkou úroveň, v níž narazíte na nejeden salónek, spoustu podzemních chodeb, ale podíváte se i do banky, vězení nebo ven, i když tedy ne přímo pod slunečné světlo. Scénář Buried je rozhodně kvalitní, nahrál jsem v něm v kooperaci zhruba dvě hodiny, a určitě ještě další čas v něm strávím. Jenom je tak podtržena velmi dobrá kvalita celého balíčku. Nový zombie scénář je zajímavý také v tom, že v něm můžete využít i novou zbraň, kterou je Ray Gun Mark II. Jde o samopal vystřelující laserové paprsky, který se hodí spíše na krátkou až střední vzdálenost. Na tyto vzdálenosti je docela přesný a hlavně silný, takže je lehké si ho zamilovat. Samozřejmě, nejde o něco zásadního při likvidaci zombií, ale jako bonus se nová zbraň rozhodně cení.

Ačkoliv by už někdo mohl říci, že vývojáři musejí zákonitě vařit z vody, nic nemění na tom, že Call of Duty: Black Ops 2 – Vengeance je zatím nejlepším rozšířením, které přináší čtyři skvělé mapy a jeden nový povedený scénář do zombie režimu. Rozhodně se tak nemusíte bát utratit peníze, protože za ně dostanete dobrou zábavu na hodně večerů. Moje doporučení si Vengeance určitě zaslouží, a už se celkem těším na poslední DLCčko, které by mělo vyjít v září. Třeba to nejlepší teprve přijde.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  King’s Bounty II

  8

  Tribes of Midgard

  8

  F1 2021

  8

  WRC 10

  8

  Little Nightmares II

  7

  Life is Strange: True Colors