thumbnail

Britský žebříček v minulém týdnu ovládli Pokémoni

Martin Šmíd , 03.05.2021 14:53,  16

První měsíce letošního roku byly poněkud chudší na nové velké zajímavé hry, alespoň ve srovnání se situací před rokem. Pomalu se to ale začíná měnit, přičemž v minulém týdnu vyšly hned dvě očekávané hry – Returnal pro PlayStation 5 a New Pokémon Snap pro Nintendo Switch. Nejvíce zazářili právě Pokémoni, kteří ovládli britský žebříček, navíc úvodní prodeje New Pokémon Snap překonaly čtyřikrát originál z roku 1999 pro Nintendo 64. Pro Nintendo jde navíc o třetí největší launch letošního roku po Super Mario 3D World + Bowser's Fury a Monster Hunter Rise.

Akční hra Returnal studia Housemarque skončila na druhém místě. To samozřejmě není žádná ostuda, zvláště když na první místě jsou Pokémoni. Server gamesindustry.biz si ovšem všiml, že v prodejích Returnal zaostává za jinými PlayStation exkluzivními hrami. To připisuje hlavně stále malé uživatelské základně konzole PlayStation 5, ale také vyšší ceně. Ta mohla potencionální zájemce odradit, zvláště když Returnal nespadá do mainstreamového žánru a jde o novou značku. Každopádně se dá očekávat, že prodeje Returnalu budou postupně růst podle toho, jak se na trh budou dostávat další konzole PlayStation 5.

Minulý týden vyšla ještě jedna nová hra, a to akce Terminator Resistance Enhanced pro konzoli PlayStation 5. Ta ovšem naprosto propadla a hráči o ní nejevili zájem. Začala tak až na 37. místě.

Zdroj: Tisková zpráva

UK žebříček za minulý týden - ten je složen na základě prodejů krabicových verzí her, digitální distribuce bohužel není započítána.

 1. New Pokémon Snap
 2. Returnal
 3. Super Mario 3D World + Bowser's Fury
 4. Mario Kart 8: Deluxe
 5. Animal Crossing New Horizons
 6. FIFA 21
 7. Minecraft: Switch Edition
 8. Grand Theft Auto V
 9. Ring Fit Adventure
 10. Call of Duty: Black Ops Cold War

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Subnautica: Below Zero

  3

  Necromunda: Hired Gun

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  8

  New Pokémon Snap

  8

  MotoGP 21

  5

  Hood: Outlaws & Legends