thumbnail

Bloomberg: Sony plánuje v prvním roce omezenou výrobu konzole PS5

Martin Šmíd , 16.04.2020 09:55,  108

Důvěryhodná agentura Bloomberg přinesla v posledních hodinách článek o připravované konzoli PlayStation 5, do něhož čerpá informace od lidí ze Sony, kteří mají být obeznámeni s podrobnostmi ohledně vydání. Podle informací nebude mít současná pandemie koronaviru dopad na výrobu konzole. Očekává se, že produkce začne do června. Co ovšem má být ovlivněno, jsou propagační plány společnosti Sony, s čímž se dalo počítat, když se ruší jedna videoherní výstava za druhou.

I když koronavirus nebude mít dopad na výrobu, Sony plánuje podle agentury Bloomberg v prvním roce omezenou výrobu konzole. Hlavně kvůli drahému hardwaru, od něhož se bude odvíjet i následná cena konzole. Společnost Sony údajně plánuje vyrobit do konce března příštího roku 5-6 milionů kusů konzole PlayStation 5. Za stejnou dobu přitom prodala 7.5 milionů konzolí PlayStation 4. Vývojáři her mají očekávat, že cena konzole bude v rozmezí 499-549 dolarů. Pokud by tomu tak skutečně bylo, cena by byla vyšší, než se v současnosti očekává.

Společnost Sony má proto stále spoléhat na současné konzole PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro, u kterých se očekává, že postupně sníží cenu. Pomocí těchto konzolí chce Sony podle Bloombergu získat další nové uživatele do své služby PlayStation Network. Jak ale Bloomberg dodává ve svém článku, plány Sony se mohou ještě změnit. Rada společnosti Sony údajně nebyla schopna schválit obchodní plány pro současný finanční rok z důvodu pandemie, mezi nimiž jsou i plány pro PlayStation. Zaměstnanci nyní pracují z domova. Setkání mělo proběhnout v březnu, ale nestalo se tak.

Co se týče vydání, očekává se, že konzole PlayStation 5 vyjde koncem letošního roku po celém světě. Podle Bloombergu je nepravděpodobné, že by Sony konzoli odložila, pokud k tomuto kroku nepřistoupí i Microsoft se svojí konzolí Xbox Series X.

Zdroj: Bloomberg

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Ghost of Tsushima: Legends

  7

  Watch Dogs: Legion

  8

  Immortals Fenyx Rising

  10

  Demon's Souls

  9

  Astro's Playroom

  8

  Pikmin 3 Deluxe