thumbnail

Bend Studio opustili dva jeho klíčoví vývojáři

Martin Šmíd , 02.12.2020 19:47,  45

Před několika hodinami jsme se dozvěděli, že Bend Studio opustili dva jeho klíčoví vývojáři, kteří se podíleli na řadě úspěšných her jako Syphon Filter, Resistance: Retribution, Uncharted: Golden Abyss a naposledy Days Gone. Prvním z nich je režisér Days Gone, Jeff Ross. „Jsem neskutečně hrdý na všechny hry, které jsme vytvořili, ale už se těším na nové výzvy,“ napsal na twitteru s tím, že plánuje stěhování do Chicaga, jakmile se trochu uklidní koronavirová situace.

Druhým klíčovým vývojářem, který oznámil odchod, je John Garvin. Ten byl i tváří studia a na Days Gone se podílel nejen jako režisér, ale i scénárista. Odchod sice oznámil dnes, ale dle svých slov ve studiu nepracuje už více jak rok. „Z různých důvodů jsem o tom ještě nemluvil, ale už nepracuji v Bend Studio více jak rok. Od vydání Days Gone se zaměřuji na své vlastní projekty, ať už je to malování, psaní nebo publikování. A vůbec si užívám pauzu od herního průmyslu. Během posledních dvou desetiletí jsem pomohl studiu Bend růst, které se následně stalo součástí Sony. Zároveň jsem napsal a režíroval každou hru, od Syphon Filter po Days Gone. Byla to úžasná cesta a chci poděkovat lidem v Sony za příležitost, kterou mi dali, a za to, že mi poskytovali tolik podpory. A na závěr chci poděkovat i našim fanouškům. Jste nejlepší. Pro mě to nebyly jen herní projekty, ale byla to práce, kterou jsem miloval,“ napsal na twitteru.

Odchodem těchto dvou klíčových lidí by chod Bend Studio neměl být ohrožen. Ostatně nedávno vývojáři vydali PlayStation 5 update pro svoji hru Days Gone, díky němuž běží v 60fps, a jak už bylo dříve oznámeno, pracují na doposud neoznámené hře. Spekuluje se, že jde o pokračování Days Gone, což by vzhledem k prodejům moc nepřekvapilo, ale oficiálně tu nic nemáme.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Life is Strange: True Colors

  8

  Sonic Colors: Ultimate

  9

  Kena: Bridge of Spirits

  9

  Diablo II: Resurrected

  8

  Insurgency: Sandstorm

  8

  Crysis Remastered Trilogy