thumbnail

Atari pracuje na herní konzoli s PC technologii v jejím nitru

BarackObama , 20.06.2017 11:15,  28

I když v těchto dnech teploty začaly konečně stoupat, nebojte, halucinacemi rozhodně netrpíte. Dlouhodobě škudlící značka Atari se doopravdy chce vrátit k tomu, co uměla v minulém století nejlépe - herní konzole a hry. A abyste nepojali podezření, že si z Vás dělám jen dobrý den, informaci potvrdil sám CEO Atari.

Zdroj: Tisková zpráva

Co si budeme povídat, finanční výsledky Atari od nového milénia by šlo označit za působivé jen s těží. Několikrát změnila majitele i svou hodnotu, aby v roce 2013 vyhlásila bankrot. Ale na konci každého tunelu je světlo, z kterého pro krachující společnost vzešla nová naděje. Naděje v podobě Fred Chesnaisa, který koupil Atari a momentálně ji vede z pozice CEO se závazkem značce vrátit její slávu.

Pod jeho vedením se společnost zaměřila na vývoj mobilních předělávek, svých ikonických značek, jako je Alone In The Dark, Asteroids či Roller Coaster Tycoon. Po celou tu dobu, se však v útrobách firmy pracovalo na něčem novém, nečekaném pro nás hráče, kteří považují mobilní hry za sprosté slovo.

Řeč je samozřejmě o nadpise tohoto článku. Ataribox, nová herní mašina, na kterou láká stejnojmenná, webová stránka, kde kromě možnosti odběru novinek, žádosti o práci nebo bližší detaily, které Vám teď stejně nikdo nezodpoví, se nás pokusí zaujmout již samotným designem na přiloženém videu. Na něm můžete vidět zajímavě vypadající krabici s horním žebrováním a dřevěným, předním panelem (!), což jasně odkazuje na ikonickou konzoli Atari 2600 z roku 1977.

Ke spekulacím, zda se nejedná o podvrh, se Fred Chesnais vyjádřil na E3 v rozhovoru s GamesBeat následovně: „Vracíme se na pole hardwaru. Zatím stále pracujeme na designu, takže ke skutečnému odhalení dojde až později, ale naše nová konzole běží na PC technologii.“

Nyní vyvstává otázka, zda se chce Atari svézt na vlně úspěchu retro her, po vzoru Nintenda s jeho NES Classic Edition nebo se Atari chystá rovnou vstoupit do válečné zóny s herními giganty Sony a Microsoftem. Vzhledem k modernímu designu konzole a její velikosti, která se zdá být podobná aktuálním rivalům a mohla by se tak do ní vejít slušná počítačová technologie, se nabízí druhá možnost. Když ale přihlédneme k očividnému pomrknutí směrem k Atari 2600 a způsobu, jakým momentálně firma obohacuje trh mobilních her, se zdá být realističtější retro pojetí.

Tak či onak, nebude to mít Atari ze své pozice vůbec jednoduché. Zvlášť, když se pustí do křížku se zavedenými konkurenty s opravdu pevnou základnou fanoušků a hlavně her. Největší otázkou však bude obecný zájem a důvěra ze stran zákazníků. Nechť nadějně vypadající konzole Ouya, která na Kickstarteru vybrala 8,5 milionu dolarů, aby pak nechala na 60 tisíc kupujících s mrtvou konzolí, zůstane ukázkovým příkladem a historickým artefaktem pro budoucí generace, které by měly našlápnuto k opakování stejné chyby.

Zatím ani nelze odhadovat, kdy by mohla nová konzole vyjít, kolik by mohla stát a jaké hry na ní poběží. To vše navíc za předpokladu, že se tedy projekt dotáhne do konce a dostane na trh, jednoho dne.

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Ion Fury

  10

  The Last of Us Part II

  8

  Trials of Mana

  8

  BioShock: The Collection (Nintendo Switch)

  9

  Desperados III

  8

  Marvel’s Iron Man VR