thumbnail

American McGee se pořád nevzdal snu na třetí Alici

Martin Šmíd , 26.07.2021 09:58,  7

Videoherní designér American McGee se stále nevzdal snu na třetí díl série Alice, přičemž doufá, že ho EA jednou požádá, aby ho vytvořil. Zvláště nyní, když se v EA rozhodli oživit jinou hororovou značku – Dead Space. „I když bych si rád přál, aby další hororová hra od EA byla Alice, tohle nás alespoň trochu posouvá v řadě. Jednoho dne může někdo z EA zavolat, že potřebují více her, a někdo odpoví Alice. V tu chvíli budeme připraveni,“ napsal na twitteru.

American McGee se proslavil v id Software, kde pracoval na hrách DOOM a Quake. Následně opustil toto studio a stal se v EA režisérem hororové adventury American McGee’s Alice. V hlavní hrdinka upadla do kómatu poté, co její rodina zemřela při děsivém požáru. O pět let později se probudila na psychiatrické klinice, přičemž se vrátila do říše divů, která byla vytvořena její myslí. V roce 2011 vyšlo pokračování, přičemž se odehrávalo roky po prvním dílu, kdy Alice žila v domově pro duševně traumatizované sirotky, protože stále trpěla halucinacemi. Znovu tak musela vstoupit do říše divů, aby čelila zlu a dozvěděla se více o své minulosti.

American McGee před několika lety řekl, že třetí díl by pojmenoval Alice: Asylum a příběh pro něj byl už napsán. Měl by řešit nejen minulost a současnost hlavní hrdiny, ale také její budoucnost. „Cílem je vytvořit plán výroby a design, a nechat ho pak schválit v EA, abych získal finanční prostředky,“ řekl tehdy.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Psychonauts 2

  9

  Death Stranding: Director’s Cut

  9

  Kena: Bridge of Spirits

  8

  Little Nightmares II

  9

  Microsoft Flight Simulator

  6

  King’s Bounty II