thumbnail

Activision Blizzard hlásí nejlepší výsledek v historii společnosti, přesto propouští téměř 800 zaměstnanců

Martin Šmíd , 13.02.2019 01:37,  18

Activision Blizzard dnes vydala svoji finanční zprávu, v níž oznámil nejlepší roční výsledky v historii společnosti. Bohužel hned na to bylo oznámeno, že v rámci restrukturalizace dochází i k velkému propouštění. O místo dnes přišlo 8% zaměstnanců (zhruba 780), kteří většinou pracovali v marketingu, starali se o eSport nebo se starali o samotné hry na pozicích komunitních manažerů. Zatímco dochází k velkému propouštění lidí, kteří se přímo nepodíleli na vývoji her, tak Activision plánuje v tomto roce posílit týmy, které pracují na oblíbených sériích jako Call of Duty nebo Diablo. Další informace z finanční zprávy:

- Activision zdůraznil, že rozchod s Bungie proběhl v přátelském duchu. O Destiny se nyní bude starat přímo Bungie a Activision uvolněn zdroje bude investovat do vlastních značek. Vzhledem k tomu, že Activision nevlastnil značku Destiny, nemohl ji moc ovlivňovat, což přispělo k rozchodu s Bungie.
- Call of Duty: Black Ops 4 byla nejúspěšnější hrou Activisionu v minulém roce. Prodeje byly za stejnou dobu větší jak u Black Ops 3, ačkoliv hra neobsahovala singleplayerovou kampaň.
- Activision je spokojen s prodeji Spyro Reignited Trilogy
- Kolekce Crash Bandicoot N. Sane Trilogy se prodalo přes 10 milionů kopií od poloviny roku 2017. Jde tak o velký návrat oblíbeného hrdiny. Pro srovnání, prvního dílu na PlayStationu se tehdy prodalo 6.8 milionů kopií.
- Blizzard nevydá v roce 2019 novou hru.

Zdroj: Tisková zpráva


 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  The Dark Pictures Anthology: Little Hope

  8

  Assassin’s Creed Valhalla

  8

  Doom Eternal: The Ancient Gods Part 1

  8

  DiRT 5

  9

  Ghost of Tsushima: Legends

  7

  Watch Dogs: Legion